سه شنبه 25 تیر 1398

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

رئیس بنیاد نخبگان گیلان:
اخلاق مهمترین رکن نخبگی است

اصفهانی گفت: گرچه پیشرفت علمی شاخص مهمی برای موفقیت است اما باید دانست مهمترین رکن نخبگی، اخلاق نخبگی است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ بنیاد نخبگان استان گیلان در راستای فعالیت‌های فرهنگی و با هدف تقدیر از برگزیدگان آزمون سراسری و جشنواره‌های معتبر علمی سال 1397 که حائز رتبه‌های برتر شده بودند و نیز به منظور الگوسازی آنان برای سایر دانش‌آموزان، همزمان با دهه فجر انقلاب اسلامی ایران، مراسم تقدیر از دانش‌آموزان استعدادبرتر را برگزار کرد.

در این مراسم، مسعود اصفهانی؛ رئیس بنیاد نخبگان استان گیلان با اشاره به لزوم حمایت از استعدادهای برتر، گفت: بسیاری از برنامه‌های نخبگانی در حوزۀ دانش‌آموزی با همکاری و مشارکت آموزش‌وپرورش برگزار می‌شود.

وی به نقش و اهمیت نیروی‌انسانی نخبه و استعدادبرتر در جامعه تأکید کرد و افزود: علاوه بر تقدیر و تکریم، بنیاد ملی نخبگان فراهم کردن زمینه لازم برای حمایت از ایده‌های نخبگانی را رسالت خود می‌داند چراکه این افراد پایه و اساس توسعه و رشد کشور هستند.

اصفهانی ادامه داد: برنامۀ ملی شهاب، طرح دوست علمی، مدرسه خلاقیت و ایده‌پردازی و بازدیدهای علمی، از جمله برنامه‌های بنیاد نخبگان استان گیلان در حوزه‌های دانش‌آموزی است.

رئیس بنیاد نخبگان استان گیلان در ادامه کسب رتبه‌های بالای و سرعت تولید علم توسط دانشمندان ایران در جهان در سال‌های پس از انقلاب را امری مهم تلقی کرد و یادآور شد: گرچه پیشرفت علمی شاخص مهمی برای موفقیت است اما باید دانست مهمترین رکن نخبگی، اخلاق نخبگی است.

وی در پایان احساس مسئولیت نسبت به جامعۀ بومی را یکی از ارکان اخلاق نخبگی برشمرد و ادامه داد: اجتماع نخبگی باید استعداد خود را یک دارایی تعهدآور بداند و آن را برای توسعه و تعالی جامعۀ بومی هزینه کند.

لازم به ذکر است، در پایان این مراسم با اهداء جوایزی از سوی بنیاد نخبگان استان گیلان به نفرات برتر استان گیلان در آزمون سراسری سال 1397، از آنان تقدیر شد.

 

تاریخ انتشار : 1397/11/21
کد : 77548
تعداد بازدید: 511

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601