چهارشنبه 30 مرداد 1398

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

رئیس بنیاد نخبگان استان گیلان:
مدرسه ایده‌پردازی می‌تواند آغاز مسیر نخبگانی باشد

سومین دوره مدرسه زمستانی خلاقیت و ایده‌پردازی در شهرستان بندرانزلی برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ سومین دوره مدرسه زمستانی خلاقیت و ایده‌پردازی با حضور دانش‌آموزان پسر شهرستان بندر انزلی به همت بنیاد نخبگان استان گیلان برگزار شد.

در این برنامه دو روزه که با برگزاری کارگاه همراه بود، دانش‌آموزان شرکت‌‎کننده به کمک مربیان خود با اصول معرفی برای شناخت رفتار، مبانی خلاقیت، بارش مغزی، تفکر منطقی، آموزش شکرگزاری، مدیریت پروژه و زمان، خلاقیت تجسمی و نجات تخم‌مرغ آشنا شدند.

در مراسم افتتاحیه این برنامه، مسعود اصفهانی؛ رئیس بنیاد نخبگان استان گیلان برگزاری مدرسه خلاقیت و ایده‌پردازی همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را افتخاری مبارک دانست و گفت: دانش‌آموزان به عنوان نیروی‌انسانی مستعد، از اهمیت بالایی برای نظام برخوردار هستند.

وی مدرسه خلاقیت و ایده‌پردازی را یکی از فعالیت‌های مهم بنیاد نخبگان استان دانست و افزود: در این برنامه پس از شناسایی استعدادها و خلاقیت‌های دانش‌آموزان، زمینه لازم برای هدایت آنها فراهم می‌شود.

 اصفهانی با تشریح اهداف و رویکردهای این دوره از مدرسه خلاقیت و ایده‌پردازی، تصریح کرد: راه‌اندازی رویدادهایی از قبیل مدارس خلاقیت که با شیوه‌های کاملاً علمی اجرا می‌شود، ضمن کمک به توانایی ایده‌پردازی در دانش‌آموزان، بروز و ظهور استعدادهای آنان را تسهیل می‌کند.

وی یادآور شد: در این برنامه تلاش می‌شود شرکت‌کنندگان ضمن تلاش برای قرار گرفتن در جمع بهترین‌ها و رقابت در فضای علمی، پایبندی به اخلاق حرفه‌ای و نخبگی را نیز فرابگیرند.

در بخش دیگری از این نشست، رئیس اداره آموزش‌و‌پرورش شهرستان بندرانزلی برگزاری رویدادهایی چون دوست علمی و مدرسه خلاقیت و ایده‌پردازی را زمینه‌ساز بروز و شکوفایی استعدادهای دانش‌آموزان دانست.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین ابراهیم‌زاده؛ رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان بندرانزلی نیز با اشاره به ضرورت استعدادیابی در عرصۀ دانش‌آموزی، گفت: اجرای برنامه‌های مشارکت‌جویانه در حوزۀ نخبگان با محوریت دانش‌آموزان، علاوه بر نتایج بسیار مطلوب در حوزۀ شناسایی استعدادهای‌برتر، زمینه‌ساز فعالیت بیشتر آنان در جامعه می‌شود.

لازم به ذکر است، مرحله اول این رویداد با شرکت 60 نفر از دانش‌آموزان (پسر) مقطع اول متوسطه مدارس بندرانزلی برگزار شد.

 

تاریخ انتشار : 1397/11/14
کد : 77514
تعداد بازدید: 205

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601