شنبه 4 بهمن 1399

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

معاون آینده‌سازان بنیاد ملی نخبگان:
صنعت مالی کشور برای رشد و پیشرفت نیازمند حضور نخبگان است

نشست امضاء تفاهم‌نامه همکاری بنیاد ملی نخبگان و شرکت بیمه سامان در محل بنیاد ملی نخبگان برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ نشست امضاء تفاهم‌نامه همکاری بنیاد ملی نخبگان و شرکت بیمه سامان با حضور معاون آینده‌سازان و معاون توسعه مدیریت و منابع بنیاد ملی نخبگان و مدیرعامل شرکت بیمه سامان برگزار شد.

در ان نشست، حسن سالاریه؛ معاون آینده‌سازان بنیاد ملی نخبگان با بیان اینکه نیروی‌انسانی متخصص و کاربلد مهمترین سرمایۀ جامعه است، بر لزوم حمایت از نخبگان، مستعدان‌برتر و مخترعان‌برگزیده تأکید کرد.

وی افزود: تعامل دستگاه‌های مختلف با بنیاد ملی نخبگان می‌تواند علاوه بر تسهیل مسیر نخبگانی، زمینه توسعه کیفی و کمّی شرکت‌های همکار را فراهم کند.

سالاریه ادامه داد: انعقاد تفام‌نامه با شرکت بیمه سامان علاوه بر پشتیبانی از نخبگان، مخترعان و مستعدان‌برتر می‌تواند زمینه‌ساز همکاری بیشتر اجتماع نخبگانی با صنعت بیمه و تزریق تفکر و ایده نخبگانی و در نهایت بهبود خدمات این صنعت شود.

معاون آینده‌سازان بنیاد ملی نخبگان تصریح کرد: همکاری و تعامل بین بنیاد ملی نخبگان و شرکت بیمه‌ سامان باید به‌گونه‌ای باشد که حضور نخبگان و مستعدان‌برتر در صنعت بیمه را تسهیل کند.

در بخش دیگری از این نشست، احمدرضا ضرابیه؛ مدیرعامل شرکت بیمه سامان نیز با تشریح فعالیت‌های مجموعه سامان اعم از بیمه و بانک و سایر بخش‌های دیگر این مجموعه مالی، گفت: امید است امضاء تفاهم‌نامه با بنیاد ملی نخبگان علاوه بر خدمت‌رسانی به جامعۀ نخبگانی کشور، زمینه‌ساز همکاری و تعامل نیروی‌انسانی نخبه و ایده‌پرداز و خلاق کشور با این مجموعه شود.

وی افزود: مجموعۀ سامان آمادگی دارد از ایده‌ها و طرح‌های نخبگانی برای توسعۀ فضای کسب‌وکار و کارآفرینی در صنعت مالی حمایت کند. توسعۀ استارت‌آپ‌ها و استفاده از ظرفیت‌های موجود در شرکت‌های نوپا و دانش‌بنیان، از بهترین راه‌های تحقق این هدف است.

ضرابیه تصریح کرد: امروز وقت آن رسیده است که مدل کسب‌وکار شرکت‌‎های مالی تغییر کند و با توجه به مقتضیات و نیازهای روز اصلاح شود. در واقع امروزه خدمات بیمه‌ای در شرکت‌های مختلف تقریباً یکسان است بنابراین تنها شرکتی می‌تواند در فضای رقابت از دیگران پیشی بگیرد که بهترین بهره را از تفکر، ایده و طرح نخبگانی ببرد. ارتباط سهل با بخش‌های درمانی و همچنین ایجاد زیرساخت‌های الکترونیکی از این دست نیازها است.

مدیرعامل شرکت بیمه سامان اضافه کرد: این شرکت قصد دارد در بستر استارت‌آپ با شتاب فزاینده به سمت توسعه حرکت کند؛ به همین دلیل آمادگی لازم برای همکاری با اجتماع نخبگانی، تجاری‌سازی ایده‌های آنان در حوزه‌های مربوطه و همچنین حمایت از این افراد را برای خود امری ضروری می‌داند.

وی تأکید کرد: در صنعت بیمه مهمترین سرمایه، نیروی‌انسانی است،؛ بنابراین برای توسعه و پیشرفت راهی جز رجوع به سرمایه‌های انسانی وجود ندارد.

لازم به ذکر است، در پایان این نشست الماسی؛ مدیر اجرایی شرکت بیمه سامان، چگونگی حمایت‌های این شرکت از اجتماع نخبگاین را تشریح کرد.

 

 

 

تاریخ انتشار : 1397/11/13
کد : 77502
تعداد بازدید: 970

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601