چهارشنبه 30 بهمن 1398

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

رئیس پارک علم‌وفناوری آذربایجان‌غربی:
استمرار فعالیت‌های تحقیقاتی از ضروریات توسعه است

حیدری گفت: استمرار فعالیت‌های علمی و تحقیقاتی خاصه با رویکرد عملیاتی یکی از ملزومات امروز حوزۀ نخبگانی است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ نشست هم‌اندیشی اجتماع نخبگانی استان آذربایجان‌غربی با رؤسای بنیاد نخبگان استان و پارک علم‌و‌فناوری آذربایجان‌غربی برگزار شد.

 در این نشست، حیدری؛ رئیس پارک علم‌وفناوری استان با تأکید بر ارزشمندی دستاوردهای نخبگانی، استمرار فعالیت‌های علمی و تحقیقاتی خاصه با رویکرد عملیاتی را یکی از ملزومات امروز حوزۀ نخبگانی برشمرد.

وی با اشاره به اهمیت ایده‌پردازی و خلاقیت در مقیاس عملیاتی، افزود: مستعدان‌برتر و مخترعان باید با تکیه بر دانش در حوزه‌های مورد نیاز کشور، ایده‌پردازی کنند. از سوی دیگر، زمینۀ پیاده‌سازی و تجاری‌سازی ایده‌ها نیز باید برای این افراد فراهم باشد.

حیدری به امکانات و امکان‌های مناسب پارک علم‌وفناوری آذربایجان‌غربی اشاره کرد و ادامه داد: خوشبختانه این پارک و مرکز جامع رشد شرکت‌های فناور با استفاده از امکانات خود می‌تواند تا حد بسیاری مسیر تجاری‌سازی را تسهیل کند.

رئیس پارک علم‌وفناوری استان آذربایجان‌غربی تصریح کرد: مجموعۀ پارک علم‌وفناوری استان آمادگی هرگونه حمایت مادی و معنوی از طرح‌ها، ایده‌ها و خلاقیت‌‎های مستعدان‌برتر و مخترعان را دارد.

در ادامه، چهل امیرانی؛ رئیس بنیاد نخبگان آذربایجان‌غربی با اشاره به لزوم افزایش انگیزۀ مستعدان‌برتر، اظهار داشت: تقویت روحیه خلاقیت، ایده‌پردازی و کارآفرینی آنان در عرصه علم و پژوهش، از ضروریات موفقیت در حوزه‌های عملیاتی است.

در بخش دیگری از این نشست، مستعدان‌برتر آذربایجان‌غربی از پارک علم‌و‌فناوری استان و  مرکز رشد جامع شرکت‌های فناور، بازدید کردند و مرکز جامع رشد شرکت‌های فناور نیز در قالب یک کارگاه به شرکت‌کنندگان معرفی شد.

این برنامه با بازدید مستعدان‌برتر از محصولات شرکت‌های دانش‌بنیان مستقر در مجموعه مرکز جامع رشد پارک علم‌و‌فناوری استان ادامه یافت. در طول بازدید نیز شرکت‌کنندگان با فرآیند پیدایش ایده‌های ایجاد این شرکت‌ها، استقرار آنان در مرکز جامع رشد و سیر مراحل تجاری‌سازی محصولات آنها آشنا شدند.

 

 

تاریخ انتشار : 1397/11/10
کد : 77497
تعداد بازدید: 432

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601