دوشنبه 2 اردیبهشت 1398

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

در کارگاه آموزشی مدیریت مالی و آشنایی با بازار سرمایه بررسی می‌شود/
مدیریت‌مالی با هدف افزایش دارایی، لازمۀ موفقیت در کسب‌وکار نوپا

آشنایی با مدیریت مالی با هدف چگونگی افزایش سرمایه (تأمین مالی) یکی از نیازهای امروز مستعدان‌برتر برای حضور در عرصه‌های کارآفرینی است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ مدیریت مالی دربرگیرنده چگونگی افزایش سرمایه (تأمین مالی) و نحوه تخصیص آن نظیر بودجه‌بندی سرمایه‌ای است. این امر تنها مختص بودجه‌بندی منابع بلندمدت نیست؛ بلکه منابع کوتاه‌مدت مانند دارایی‌های جاری را نیز در بر می‌گیرد. همچنین با سیاست توزیع سود سهامداران نیز مرتبط است. هدف مدیریت مالی افزایش ارزش دارایی و در نتیجه افزایش ثروت سهامداران است.

بر همین اساس، بنیاد نخبگان استان تهران «کارگاه مدیریت مالی و آشنایی با بازار سرمایه» را با هدف ارتقای سطح توانمندی مستعدان‌برتر همکار در طرح شهید احمدی روشن در مهارت‌های مرتبط با مباحث مالی و بازار سرمایه در تاریخ 18 بهمن ماه برگزار می‌کند.

در این دوره مفاهیم مالی برای مدیران غیرمالی و آشنایی با بازار سرمایه و مباحثی همچون نهادهای بازار پول و بازار سرمایه، واسطه‌ها و مکانیزم‌های خرید و فروش در بازار سرمایه، آشنایی با صورت‌های مالی و گزارشگری مالی، ارزش زمانی پول، مدیریت سرمایه‌گذاری و توسعه کسب‌وکار و مدیریت ریسک آموزش داده می‌شود.

لازم به ذکر است، کارگاه آموزشی مدیریت مالی و آشنایی با بازار سرمایه با همکاری گروه مالی و مدیریت سرمایه‌گذاری شریف برگزار می‌شود. علاقمندان می‌توانند برای ثبت‌نام در این برنامه به سامانۀ بنیاد نخبگان استان تهران مراجعه کنند.

 

تاریخ انتشار : 1397/11/06
کد : 77459
تعداد بازدید: 182

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601