با حضور نمایندگان شرکت‌های دانش‌بنیان و با محوریت توسعه دیپلماسی اقتصادی و فناوری/
نشست تجاری مشترک ایران و هند برگزار شد

شرکت های دانش بنیان به همراه وزیر امور خارجه کشورمان در راس هیاتی سیاسی و اقتصادی به کشور هند سفر کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان، مدیران عالی 9 شرکت دانش بنیان، در سفر به هندوستان حضور داشتند و 20 دی ماه در نشست تجاری مشترک ایران و هند شرکت کردند. محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در سخنرانی خود که در افتتاحیه نشست تجاری صورت گرفت، به حضور شرکتهای دانش بنیان ایران در ترکیب هیات اشاره کرد.

علی‌مرتضی بی‌رنگ رئیس مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در خصوص جزییات این سفر، گفت: مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری معاونت علمی، 9 نفر از نمایندگان شرکت های دانش بنیان را با هدف زمینه‌سازی برای بهبود شرایط اقتصادی کشور با کمک صادرات محصولات فناورانه، به هند اعزام کرد.

وی افزود: نمایندگان شرکتهای دانش بنیان در نشست های تجاری برگزار شده در کشور هند شرکت کردند. هدف از شرکت در این نشست ها فراهم کردن بستر صادرات به کشور هندوستان و عقد قراردادهای تجاری بین این شرکت ها با همتایان هندی بود.

علی‌مرتضی بی‌رنگ رئیس مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری معاونت علمی نیز در دوره دیپلماسی فناوری که توسط اندیشکده پژوهش و سیستم های اطلاعاتی برای کشورهای در حال توسعه برگزار شد، در جمعی مشتمل بر 32 نفر از معاونین بین الملل و دیپلمات های 27 کشور جهان در خصوص " تجربیات جمهوری اسلامی ایران در حوزه دیپلماسی علم و فناوری " سخنرانی کرد.

این اندیشکده که توسط دولت هند حمایت مالی می شود، در انتخاب موضوعات پژوهشی و انتشار نتایج مستقل عمل می کند. اندیشکده در کنار سایر فعالیت های خود به برگزاری دوره های توانمندسازی در زمینه های تجارت بین الملل، همکاری کشورهای جنوب - جنوب، توسعه پایدار و مواردی از این دست اقدام می کند.

نمایندگانی از شرکت صنعتی پایا پرس (فعال در زمینه‌ ماشین آلات و تجهیزات)، درسا رسانه هوشمند (فعال در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات)، طعم و عطر ماگنولیا (فعال در حوزه صنایع غذایی)، تکوین پژوه مهام (فعال در زمینه ماشین آلات و تجهیزات)، صمیم رایانه (فعال در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات)، تهران اینترنت (فعال در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات)، بازار اینترنت ایرانیان (فعال در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات)، طب و صنعت رهیاب (فعال در زمینه تجهیزات آزمایشگاهی و پزشکی) و کریدور توسعه صادرات و تبادل فناوری (در حوزه خدمات صادراتی) در این سفر، حضور داشتند.

تاریخ انتشار : 1397/11/03
کد : 77454
تعداد بازدید: 1313