جمعه 16 خرداد 1399

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

برگزاری همایش ملی تجلیل از استاد ملک افضلی اردکانی در یزد

رئیس بنیاد نخبگان استان یزد گفت: تجلیل از نخبگان و سرآمدان عرصه علم و فرهنگ کشور به منظور پاسداشت مقام اثرگذاری والای این بزرگان در جامعه، وظیفه خطیری است که باید به نحو شایسته به انجام رسد تا افتخارآفرینان به عنوان الگو به جوانان معرفی شوند.

 به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد نخبگان ملی نخبگان؛ همایش ملی «نکوداشت استاد دکتر حسین ملک افضلی اردکانی؛ استاد ممتاز دانشگاه علوم‌پزشکی تهران » به همت بنیاد نخبگان استان یزد برگزار می‌شود.

سید مهدی کلانتر؛ رئیس بنیاد نخبگان استان یزد در همین رابطه گفت: تجلیل از نخبگان و سرآمدان عرصه علم و فرهنگ کشور به منظور پاسداشت مقام اثرگذاری والای این بزرگان در جامعه، وظیفه خطیری است که باید به نحو شایسته به انجام رسد تا افتخارآفرینان به عنوان الگو به جوانان معرفی شوند.

وی افزود: بنیاد نخبگان استان یزد به نمایندگی از بنیاد ملی نخبگان «همایش ملی پاسداشت نخبگی» را به منظور تجلیل و الگوسازی از نیم قرن فعالیت‌های علمی، پژوهشی و اجرایی پروفسور حسین ملک افضلی اردکانی؛ استاد ممتاز دانشگاه علوم‌پزشکی تهران برگزار می‌کند.

کلانتر ادامه داد: در این مراسم جمعی از مسئولان کشوری و استانی، اساتید علوم‌پزشکی و دانشجویان این استاد فرهیخته در ارتباط با ابعاد شخصیتی و فعالیت‌های علمی، پژوهشی و اجرایی وی به سخنرانی خواهند پرداخت. رونمایی از مستند زندگی وی و همچنین تقدیم لوح ارجنامه رئیس بنیاد ملی نخبگان نیز از دیگر برنامه‌های این مراسم است.

کسب عنوان استاد نمونه کشوری، سرآمد آموزش و پژوهش کشور، مؤلف و پژوهشگر نمونه دانشگاه علوم پزشکی تهران، قائم مقامی و معاون وزارت بهداشت، مبتکر و مجری طرح شبکه های بهداشت و درمان کشور، مشاور ریاست فرهنگستان علوم پزشکی و چاپ صدها مقاله ملی و بین‌المللی، کتاب، تنها بخشی از سوابق دکتر حسین ملک افضلی است.

لازم به ذکر است، این همایش یکشنبه؛ 14 بهمن‌ماه در سالن همایش‌های بیمارستان شهید صدوقی یزد برگزار خواهد شد. رونمایی از تمبر یادبود استاد ملک افضلی و پخش مستند وی از بخش‌های ویژه این برنامه است.

 

تاریخ انتشار : 1397/11/02
کد : 77444
تعداد بازدید: 1062

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601