به همت ستاد توسعه فناوری نانو معاونت علمی/
ثبت‌نام برای سه رویداد کارنو آغاز شد

ستاد توسعه فناوری نانو معاونت علمی طی ماه‌های بهمن و اسفند سه رویداد کارنو را در تهران، کرمان و کرج برگزار می‌کند، ثبت‌نام این رویدادها آغازشده و تا رسیدن به حدنصاب ادامه دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ رویداد کارنو (دارای استاندارد سازمان فنی و حرفه‌ای کشور)  یکی از برنامه‌های آموزشی ستاد توسعه فناوری نانو معاونت علمی با رویکرد تغییر نگرش نسبت به فضای کسب‌وکار است که تاکنون سی‌ویک دوره در دانشگاه‌ها و مراکز فنی و حرفه‌ای کشور برگزار شده‌است.

در این رویدادها با استفاده از تجارب اساتید مجرب و کارآزموده، مفاهیم شروع یک کسب‌وکار، از پرورش ایده تا چگونگی نوشتن بوم کسب وکار، تجاری‌سازی و بازاریابی محصول، تیم‌سازی، آشنایی با مالکیت فکری و چگونگی جستجو و ثبت پتنت آموزش داده می‌شود.

در این رویداد سه‌روزه، فضای ورود به کسب‌وکار شبیه‌سازی شده و شرکت‌کنندگان با ادبیات و همچنین چالش‌های ایجاد یک کسب‌وکار آشنا می‌شوند. محتوای آموزشی این رویداد در قالب کارگاه‌های آموزشی، مشاوره‌ها و همچنین مسابقه کسب‌وکار به شرکت‌کنندگان ارائه می‌شود.  در روز پایانی نیز شرکت‌کنندگان ایده‌های خود را در مقابل داوران ارائه کرده و تیم‌های برتر معرفی و به آن‌ها جوایزی اهدا می‌‌شود.

از برنامه‌ها و کارگاه‌های آموزشی این رویداد می‌توان به آشنایی با مدل بوم کسب‌وکار، آشنایی با مباحث مالکیت فکری، آشنایی با جستجو و ثبت پتنت، آشنایی با روش‌های بازاریابی و تجاری‌سازی، آشنایی با کارآفرینان موفق، شناخت توانمندی‌های فردی و شخصیتی، کار تیمی، حل مسئله و خلاقیت، مدیریت هزینه و خرید، تفکر تحلیلی و تصمیم‌سازی اشاره کرد.

 در این رویداد علاوه بر گواهینامه ستاد توسعه فناوری نانو معاونت علمی گواهینامه‌ی سازمان فنی‌وحرفه ای کشور با کد بین‌المللی ارائه می‌شود. همچنین افراد توانمند و جویای کار به منظور اشتغال در شرکت‌های دانش‌بنیان، به مجموعه‌های متقاضی نیرو و یا کارورز معرفی می‌شوند. شرکت کیمیا سهند شیمی (مهرتاش)، پوشاک مهیار و پیشران نساجی آینده (هاینو) حامیان این رویداد هستند.

دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دانشگاه شهید باهنر کرمان و مرکز تربیت مربی کشور(کرج) میزبان سه رویداد کارنو تا پایان سال خواهند بود. این رویدادها سه‌روزه بوده و ثبت‌نام آن‌ها آغاز شده‌است. در صورت به حد نصاب رسیدن تعداد شرکت‌کنندگان، ثبت‌نام به‌صورت خودکار مسدود خواهد شد.

به متقاضیان توصیه می‌شود در صورت تمایل به شرکت در این دوره‌ها، هر چه سریع‌تر نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند. لازم به ذکر است که ثبت‌نام زودهنگام مشمول تخفیف ویژه‌ای است که راهنمای آن در بخش ثبت‌نام سایت کارنو درج شده‌است.

آخرین مهلت ثبت نام زود هنگام رویداد کارنو در دانشگاه صنعتی امیرکبیر تهران که از 24 تا 26 بهمن ماه برگزار می شود 30 دی ماه است. رویداد کارنو دانشگاه شهید باهنر کرمان که از 30 بهمن تا 2 اسفند برگزار می شود تا 15 بهمن برای ثبت نام مهلت دارد. از 8 تا 10 اسفندماه نیز کارنو در مرکز تبریت مربی کشور واقع در کرج برگزار می شود که مهلت ثبت نام در این رویداد نیز تا 15 بهمن ماه است. 

تاریخ انتشار : 1397/10/23
کد : 77396
تعداد بازدید: 1082