چهارشنبه 29 خرداد 1398

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

رییس بنیاد نخبگان استان چهارمحال‌و‌بختیاری:
اشاعۀ فرهنگ وقف علمی ​از ملزومات حوزۀ نخبگانی است

بنیاد نخبگان چهارمحال‌وبختیاری و اداره‌کل اوقاف و امورخیریه استان تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ تفاهم‌نامه همکاری بنیاد نخبگان چهارمحال‌و بختیاری و اداره‌کل اوقاف و امورخیریه با رویکرد بهره‌گیری از ظرفیت خیّرین استان در راستای استفاده از منابع خیر و وقف در حوزه علم و فناوري و پيشبرد اهداف نظام نخبگاني مطلوب، به امضاء طرفین رسید.

مجتبی بنیادیان؛ رییس بنیاد نخبگان استان چهارمحال‌و‌بختیاری گفت: این تفاهم‌نامه با هدف ترویج و اشاعه فرهنگ وقف در عرصه علم و فناوری، تقویت زیرساخت‌های توسعه فناوری و حمایت از واحد‌های فناور منعقد شده است.

وی با اشاره به ضرورت اشاعه فرهنگ وقف در زمینه علم و فناوری، افزود: علی‌رغم اینکه فرهنگ وقف از دیرباز در ایران رواج داشته، اما تاکنون به‌طور جدی در عرصه علم و فناوری ورود پیدا نکرده است. این در حالیست که در کشورهای توسعه‌یافته موقوفات نقش بسیار مهمی در این حوزه‌ها دارند.

بنیادیان اظهار داشت: تخصیص موقوفات برای حمایت از نخبگان، دانشگاه‌ها و پارک‌های علم‌و‌فناوری می‌تواند موجب تحول بسیار عظیمی در عملیاتی‌شدن طرح‌ها و ایده‌های فناورانه شود که در نهایت منافع آن، همه جامعه را شامل خواهد شد.

منصور انبیاء؛ مدیرکل دفتر توسعه اثربخشی واثرگذاری سرآمدان و نخبگان بنیاد ملی نیز بیان داشت: بسیاری از آحاد اجتماع نخبگانی برای عملیاتی‌شده ایده‌های خود نیازمند حمایت مالی هستند؛ بنابراین حضور واقفان و خیّران در این بخش می‌تواند بخش قابل‌توجهی از مشکلات این افراد و در مقیاسی بزرگ‌تر مسائل کشور را رفع کند.

وی اضافه کرد: رونق اقتصاد دانش‌بنیان از راه تجاری‌سازی طرح‌های نخبگانی با حمایت خیّران و واقفان، یکی دیگر از ثمرات این اقدام است.

حجت‌الاسلام والمسلمين حسن امیری؛ رییس اداره‌کل اوقاف و امورخیریه چهارمحال‌وبختیاری نیز با اشاره به ضرورت ترویج فرهنگ وقف علمی در استان، تصریح کرد: وقف علمی یکی از جدیدترین موقوفات در استان است که می‌تواند اثر بارزی بر توسعه و پیشرفت علم و فناوری خاصه در حوزه‌هایی مانند اقتصاد و اشتغال دانش‌بنیان داشته باشد.

لازم به ذکراست، در پایان این نشست تفاهم‌نامه‌ همکاری بین بنیاد نخبگان چهارمحال‌وبختیاری با اداره‌کا اوقاف و امورخیریه به امضاء رؤسای دو نهاد رسید.

تاریخ انتشار : 1397/10/22
کد : 77385
تعداد بازدید: 264

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601