چهارشنبه 29 خرداد 1398

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

در گلستان صورت می‌گیرد/
راه‌اندازی اتاق مشاوره تخصصی گیاهان‌ دارویی

در راستای تسهیل مسیر تجاری‌سازی مزیت‌های بومی و تبدیل آنها به مزیت‌های رقابتی، اتاق مشاوره تخصصی گیاهان دارویی در گلستان راه‌اندازی شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ در راستای تسهیل مسیر تجاری‌سازی مزیت‌های بومی و تبدیل آنها به مزیت‌های رقابتی، اتاق مشاوره تخصصی گیاهان دارویی جهت ارائه خدمات علمی و فنی در حوزه‌های کاشت، داشت و برداشت؛ فرآوری و صنعت؛ بازرگانی؛ مجوزها و استانداردهای مرتبط با حوزه گیاهان دارویی به همت کارگروه گیاهان دارویی بنیاد نخبگان استان گلستان راه‌اندازی می‌شود.

در همین ارتباط، ابوالقاسم خزاعیان؛ رئیس بنیاد نخبگان استان گلستان با تأکید بر ظرفیت‌های ویژه استان گلستان در حوزه گیاهان ‌دارویی، گفت: با تشکیل کارگروه‌های تخصصی، زمینه اثرگذاری نخبگان در تصمیم‌گیری‌های کلان فراهم می‌شود و با توجه به نظرات جامعه نخبگانی امکان مقابله با هرگونه بحران وجود دارد.

وی افزود: انتظار می‌رود با حضور و مشارکت نخبگان و همچنین استفاده حداکثری از ظرفیت‌های موجود در بخش گیاهان دارویی،  استان با سرعت بیشتری به سمت توسعۀ اقتصادی حرکت کند.

خدایار همتی؛ رئیس کارگروه گیاهان دارویی بنیاد نخبگان استان گلستان نیز ضمن اشاره به اهمیت توجه به کیفی‌سازی تولیدات گیاهان دارویی، خاطرنشان کرد: طی یک فراخوان عمومی از دانشجویان، کشاورزان، تولیدکنندگان، بازرگانان فعال در حوزه گیاهان دارویی جهت استفاده از خدمات این مرکز مشاوره‌ای تخصصی دعوت به عمل خواهد آمد.

لازم به ذکر است، کارگروه گیاهان دارویی با هدف تنظیم فرآیندهای تصمیم‌سازی‌های تخصصی در موضوعات مورد نیاز استان، با مشارکت نخبگان و نمایندگان سازمان‌های دولتی و خصوصی مرتبط با حوزه گیاهان دارویی در سال 1396 در بنیاد نخبگان استان تشکیل شد و بر اساس راهبردهای تعیین‌شده، راه‌اندازی اتاق مشاوره در دستور کار این کارگروه قرار گرفت.

تاریخ انتشار : 1397/10/22
کد : 77382
تعداد بازدید: 450

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601