سه شنبه 28 خرداد 1398

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

به همت بنیاد نخبگان استان تهران/
کارگاه هوش هیجانی برگزار شد

کارگاه آموزشی هوش هیجانی با حضور مستعدان‌‌برتر همکار طرح شهید احمدی روشن برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ کارگاه آموزشی «هوش هیجانی» با هدف افزایش مهارت‌ها و توانایی‌های مستعدان‌برتر همکار در طرح شهید احمدی روشن به همت بنیاد نخبگان استان تهران برگزار شد.

فاطمه امیرآبادی؛ مدرس این کارگاه به اهمیت هوش هیجانی اشاره کرد و گفت: هوش هیجانی سبک زندگی و مدل تفکر و تمرین تغییر نحوه تفکر و دیدگاه است.

وی افزود: گلمن مبدع هوش هیجانی در تعریف آن می‌گوید: توانایی انسان در مدیریت هیجانات و ارتباطات در مسیر رسیدن به اهدافش است. در واقع وی اعتقاد دارد به مدیریت و نه کنترل هیجانات.

امیرآبادی اضافه کرد: هوش هیجانی عمدتاً شامل پنج دسته شادی؛ ترس؛  خشم؛  غم؛ شرم ( تنفر) است. در حقیقت هیجان هرچیزی است که انسان را وادار به حرکت کند.

وی تصریح کرد: جایگاه قرارگیری تحلیل هیجانات بخش پیش پیشانی است که به فکر و تحلیل هیجانات می‌پردازد. اگر این هیجانات بتواند از مدار عصبی مغز بازخورد گیرد به آن هوش هیجانی گفته می‌شود.

امیرآبادی در پایان گفت: افراد باید توانمندی یادگیری بازسازی و احیای مدار عصبی خود را کسب کنند تا بتوانند در اجتماع و کار، مفید و موفق باشند. این قابلیت را می‌توان با آموزش مدیریت کرد.

انجام تمرین‌های عملی برای تست هوش هیجانی شرکت‌کنندگان، پایان‌بخش این برنامه بود.

 

تاریخ انتشار : 1397/10/18
کد : 77368
تعداد بازدید: 247

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601