شنبه 16 فروردین 1399

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

به واسطه محققان در ششمین دوره نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران/
چاپ انواع مدارهای الکترونیکی با بهره‌مندی از پرینترهای دوبعدی امکان‌پذیر شد

جمعی از محققان داخلی در نمایشگاه تجهیزات ساخت ایران؛ موفق به چاپ انواع مدارهای الکترونیکی بر روی انواع پارچه و فناوریهای پوشیدنی شدند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ امروز در سومین روز از برگزاری ششمین دوره از نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران، جمعی از محققان داخلی با ارائه پرینتر دو بعدی مدعی هستند این پرینتر قابلیت چاپ انواع مدارهای الکترونیکی را بر روی تکنولوژیهای پوشیدنی و انواع فناوری های زیر سیستمی دارد.

بر اساس این گزارش،علی قرخانی مدیر فنی شرکت رویال توسعه پایدار، یکی از شرکت های حاضر در ششمین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران، با بیان اینکه در پرینتر دو بعدی طراحی شده از جوهرهای رسانا و نیمه رسانا استفاده میشود، گفت: به دلیل خاصیت فوق، این پرینتر قابلیت پرینت انواع مدار را بر روی پارچه و هر نوع سابستریت دارد.

وی در ادامه با اشاره به کاربردهای بسیار زیاد این محصول افزود: این دستگاه قابلیت چاپ بر روی هر نوع زیر سیتمی از جمله الکترونیک منعطف، الکترونیک پوشیدنی و مدارهای مختلف را داراست. 

به گفته این محقق داخلی یکی از ساده ترین کاربردهای این دستگاه بحث گرم کننده ها است، که با آن میتوان انواع گرمکن را پرینت گرفت، به طور مثال ما یک نمونه تخت خواب داریم که بر روی پارچه آن پرینت خورده شده و در نهایت این پارچه در اتصال به برق از خود گرمایش ایجاد می کند.

وی با اشاره به نمونه دیگر محصولاتش در نمایشگاه تجهیزات ساخت ایران اشاره کرد و بیان کرد: یکی از کاربردهای دیگر این پرینتر تعبیه گرمکن بر روی کاپشن است که شخص میتواند با پاور بانک گوشی چیزی در حدوود 6 تا 8 ساعت گرما داشته باشد.

وی در ادامه افزود:  در این رده پرینت گرمایشی میتوان به گرمکن صندلی خودرو، گرمکن های پرتابل و سنسورهای لمسی مختلف اشاره کرد.

مدیر فنی شرکت رویال توسعه پایدار با بیان اینکه این تکنولوژی چیزی در حدود 8 سال است که در کشورمان مرسوم شده است اظهار کرد: خوشبختانه ما با طراحی هایی که در این زمینه داشتیم خیلی از تکنولوژیهای روز دنیا عقب نیستیم و میتوانیم مدعی باشیم که حتی همگام با تکنولوژیهای روز دنیا در حرکنیم.

بر اساس این گزارش؛ ششمین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران، همزمان با نوزدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار از 3 لغایت 6 دی ماه سال جاری در نمایشگاه بین المللی تهران بر پا خواهد بود.

تاریخ انتشار : 1397/10/05
کد : 77298
تعداد بازدید: 520

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601