سه شنبه 1 بهمن 1398

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

برگزاری دومین همایش و نخستین رویداد استارت‌آپی پیشرانه‌های دریایی

دومین همایش و نخستین رویداد استارت‌آپی پیشرانه‌های دریایی، 16 اسفندماه سال جاری به همت ستاد توسعه فناوری‌های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی، برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ اهمیت راهبری دریا و نقش آن در زندگی مردم امری غیرقابل انکار است. ورود به حوزه دریایی میسر نخواهد شد مگر از طریق ساخت و تولید شناور و سامانه های مرتبط با آن؛ بنابراین یکی از مهمترین و استراتژیک ترین سامانه شناوری، پیشرانه آن است که توسعه این امر در گرو تحقیق و توسعه و به اشتراک گذاشتن دانش محققان و پژوهشگران این عرصه است.

از این رو سازمان صنایع دریایی با همکاری دانشگاه صنعتی شریف، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و مجامع علمی کشور، اقدام به برپایی دومین همایش پیشرانه های دریایی کرده است. در این همایش علاوه بر مباحث علمی و مقالات، با همکاری گروه توسعه فناوری های دریایی ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی، برگزاری نخستین استارت آپ تخصصی در حوزه پیشرانه های دریایی و جشنواره پایان نامه های برتر نیز پیش بینی شده است.

از مهم‌ترين محورهای اين همايش مي توان به مواردی شامل جایگاه سیستم رانش در بهره وری ناوگان دریایی کشور، محرکه اصلی، انتقال قدرت، پیشبرنده ها، پایش و نگهداری اشاره کرد.

علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر درخصوص همایش می توانند به آدرس اینترنتی www.mpropulsionc.ir  مراجعه کرده و یا با دبیرخانه همایش با شماره های 5-66028963 -021 تماس بگیرند.

تاریخ انتشار : 1397/10/04
کد : 77285
تعداد بازدید: 315

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601