شنبه 4 بهمن 1399

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

رئیس پارک علم‌و‌فناوری استان آذربایجان‌غربی:
پارک علم‌وفناوری پل ارتباطی دانشگاه با جامعه-بازار است

حیدری با اشاره به شکاف موجود میان نیازها و انتظارات بازار-جامعه و فعالیت‌های نهاد دانشگاه، گفت: فلسفه وجودی پارک علم‌وفناوری برقراری ارتباط بین این دو است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ نشست هم‌اندیشی با مسئولان استان آذربایجان‌غربی با حضور رئیس بنیاد نخبگان استان، رئیس پارک علم‌وفناوری آذربایجان‌غربی، مستعدان‌برتر سال تحصیلی 97-98 و برگزیدگان بومی جشنواره اختراعات‌وابتکارات رویش سال 1397 برگزار شد.

در این نشست، چهل‌امیرانی؛ رئیس بنیاد نخبگان استان آذربایجان‌غربی، به معرفی بنیاد ملی نخبگان و تشریح سیاست‌ها، تسهیلات و حمایت‌های بنیاد نخبگان پرداخت.

وی در ادامه سازوکارهای پیش‌بینی شده برای همکاری بنیاد نخبگان استانی با معاونت‌های آموزشی‌وپژوهشی دانشگاه‌ها و نیز پارک‌های علم‌و‌فناوری استان‌ها را تشریح و تأکید کرد: به منظور حمایت‌های حداکثری از مستعدان و مخترعان و تقویت هر چه بیشتر زیست‌بوم استعدادیابی و نخبه‌پروری، همفکری و همکاری جدی و مستمر نهادهای متولی در سطح استانی ضروری است.

حیدری؛ رئیس پارک علم‌و‌فناوری استان آذربایجان‌غربی، به شکاف موجود میان نیازها و انتظارات بازار-جامعه و فعالیت‌های نهاد دانشگاه اشاره کرد و گفت: فلسفه وجودی مراکز رشد و پارک‌های علم‌وفناوری، پر کردن خلاء موجود است.

عضو هیئت‌علمی گروه اقتصاد دانشگا‌ه ارومیه در ادامه گزارشی از فعالیت‌ها و اقدامات این پارک در سال‌های اخیر ارائه داد و تسهیلاتی اعطایی پارک به متقاضیان را تشریح کرد.

سلیمان‌پور؛ معاون پژوهشی دانشگاه ارومیه نیز در پایان با تأکید بر لزوم ارتباط نزدیک‌تر دانشگاه ارومیه به عنوان دانشگاه مادر استان با بنیاد نخبگان استان، ابراز امیدواری کرد با اقدامات‌ انجام‌شده تعداد بیشتری از دانشجویان بتوانند از تسهیلات اعطایی بنیاد ملی نخبگان بهره‌مند شوند.

تاریخ انتشار : 1397/09/14
کد : 77170
تعداد بازدید: 801

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601