چهارشنبه 29 خرداد 1398

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

استاندار خوزستان مطرح کرد:
ایجاد بانک اطلاعاتی از نخبگان زیرساخت توسعه است

شریعتی با اشاره به لزوم همکاری دستگاه‌های اجرایی استانی با بنیاد نخبگان استان، ایجاد بانک اطلاعاتی از نخبگان را زیرساخت توسعه دانست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ نهمین جلسه شورای علمی بنیاد نخبگان استان خوزستان با هدف بررسی فعالیت‌های بنیاد نخبگان استان در سه ماهه دوم سال 1397، بحث و تبادل نظر در خصوص بند ((ث)) ماده 64 قانون برنامه پنج ساله ششم توسعه در رابطه با شناسایی و تکریم نخبگان علمی، فرهنگی و هنری استان، بررسی برنامه های جذب دانش آموختگان نخبه و مستعدبرتر در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی استان، با حضور استاندار برگزار شد.

در این نشست، غلامرضا شریعتی؛ استاندار خوزستان با تاکید بر لزوم هماهنگی و تعامل دستگاههای اجرایی استان با برنامه های بنیاد نخبگان استان، زمینه سازی برای اجرایی شدن اقدامات سند راهبردی کشور در امور نخبگان را از اولویت های استان دانست.

وی ایجاد بانک اطلاعاتی از نیروی انسانی متخصص و کاربلد را از دیگر زیرساخت های توسعه استان قلمداد کرد و افزود: سازمانها و نهادهای مختلف باید ضمن شناسایی و معرفی متخصصان و محققان خود، در این حوزه همکاری و تعامل لازم با بنیاد نخبگان استان داشته باشند.

در این نشست، گزارشی از فعالیت‌های سه ماهه دوم سال 1397 بنیاد ارائه و اقدامات انجام شده بررسی شد.

لزوم تعامل دستگاههای اجرایی درون استانی در برنامه های بنیاد استان خاصه در حوزه تکریم و الگوسازی از مفاخر بومی، از دیگر موضوعات مطرح شده در این نشست بود. در این جلسه مصوب شد در سال جاری مراسم تکریم و الگوسازی از دو سرآمد فرهیخته دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز و دانشگاه شهید چمران اهواز برگزار شود.

تاریخ انتشار : 1397/09/06
کد : 77116
تعداد بازدید: 404

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601