جمعه 9 خرداد 1399

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

رئیس بنیاد نخبگان خراسان‌رضوی:
الگوسازی کلیدی‌ترین عامل در حوزه تعلیم و تربیت است

احمدی زاده گفت: الگوهای دوران کودکی به طور عمده از مؤلفه‌های عاطفی بهره می‌برد، هر آنچه امروز برای کودکان الگوسازی شود، در آینده همان برداشت خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ رویداد ملی استارتآپی اسباب‌بازی به همت بنیاد نخبگان استان خراسان‌رضوی و با حمایت معاونت علمی‌و‌فناوری ریاست‌جمهوری، شورای نظارت بر اسباب‌بازی کشور، انجمن تولیدکنندگان اسباب‌بازی کشور، 27 الی 30 آذرماه سال جاری در مشهد برگزار  می‌شود.

سید سعیدرضا احمدی‌زاده؛ رئیس بنیاد نخبگان خراسان‌رضوی مهمترین اهداف این رویداد را شناسایی، توانمندسازی و حمایت از هسته و تیم‌های نوپا در صنعت اسباب‌بازی؛ آموزش کاربردی مسیر لازم برای تبدیل یک ایده به کسب‌وکار، شبکه‌سازی فعالان صنعت اسباب‌بازی و فعال‌سازی جوانان و شرکت‌های حوزه فناوری در صنعت اسباب‌بازی برشمرد و گفت: باتوجه به بازار گسترده اسباب‌بازی در کشور و تمایل مسافران و زائران برای خرید اسباب‌بازی به عنوان سوغاتی و همچنین بدلیل کمبود اسباب‌بازی‌هایی متناسب با فرهنگ ایرانی اسلامی، بهره‌مندی از این ظرفیت نیازمند توانمندسازی، شبکه‌سازی، توسعه فعالان صنعت اسباب‌بازی در کشور است.

وی کمبود اسباب‌بازی‌هایی متناسب با فرهنگ ایرانی-اسلامی، را یکی دیگر از دلایل برگزاری این رویداد دانست و افزود: بنیاد نخبگان استان خراسان‌رضوی بر اساس مصوبات سند راهبردی کشور در امور نخبگان مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی، رویداد ملی اسباب‌بازی زائر را در سطح ملی و به منظور بهره‌مندی از این ظرفیت با هدف توانمندسازی، شبکه‌سازی و توسعه فعالان صنعت اسباب‌بازی در کشور طراحی کرده است.

 رئیس بنیاد نخبگان خراسان‌رضوی نقش مهم اسباب‌بازی‌ها در شکل‌گیری شخصیت و تاثیرپذیری کودکان را امری غیرقابل‌انکار دانست و یادآور شد: بازی کودک متأثر از وسایل و ابزاری است که در اختیارش قرار می‌گیرد.

احمدی‌زاده از اسباب‌بازی به عنوان عامل انتقال فرهنگ یاد و تصریح کرد: اسباب‌بازی از هر کشوری تولید و صادر شود، نشان‌دهنده فرهنگ آن کشور است و خاستگاه خود را به همراه دارد. متأسفانه امروز اکثر اسباب‌بازی‌های موجود در بازار، وارداتی یا تقلیدی است و به تدریج بر ذوق و سلیقه و هنجارهای کودکان تأثیر می‌گذارد.

وی یکی از کلیدی‌ترین عوامل بحث در حوزه تعلیم و تربیت را الگوسازی عنوان کرد و یادآور شد: الگوسازی در هر سن و هر جنس الگوی خاص خود را میطلبد؛ بنابراین الگوهای دوران کودکی به طور عمده از مؤلفه‌های عاطفی بهره می‌برد و استفاده از اسباب‌بازی‌های مناسب در شخصیت آینده کودک تأثیر بسزایی خواهد داشت. به عبارت دیگر هر آنچه امروز برای کودکان الگوسازی شود، در آینده همان برداشت خواهد شد.

رئیس بنیاد نخبگان خراسان‌رضوی اظهار داشت: حجم گردش مالی سالیانه اسباب‌بازی در مشهد 70 میلیارد تومان برآورد می‌شود و نظر به جایگاه شهر مشهد به عنوان قطب گردشگری ایران و اهمیت و ضرورت ساماندهی بازار سوغات در این شهر و همچنین استفاده از این ظرفیت برای ایجاد اشتغال پایدار در منطقه، لزوم توجه به توسعه صنعت اسباب‌بازی به عنوان یکی از کالاهای حاضر در سبد سوغات زائرین غیر قابل انکار است.

احمدی‌زاده بیان داشت: برگزاری این رویداد فرصتی است تا با استفاده از توان نخبگان کشور و ایجاد بستر همفکری و هم‌افزایی برای آنان و معرفی این توان به سرمایه‌گذاران، امکان ایجاد بنگاه‌های اقتصادی جدید را میسر ساخت.

وی در پایان اضافه کرد: این رویداد شامل؛ فرآیند آموزشی-تجربی تبدیل ایده به کسب‌وکار، ایده‌پروری، آموزش‌های کاربردی در زمینه اسباب‌بازی به منظور ارتقاء  و توانمندسازی هسته‌های کارآفرینی و شرایط لازم و ایجاد بستر برای حضور سرمایه‌گذاران و تولیدکنندگان است. این رویداد به همت بنیاد نخبگان استان خراسان‌رضوی و با حمایت معاونت علمی‌وفناوری ریاست‌جمهوری، شورای نظارت بر اسباب‌بازی کشور، انجمن تولیدکنندگان اسباب‌بازی کشور و سایر دستگاه‌های دست‌اندرکار در مشهد برگزار  می‌شود.

لازم به ذکر است، به منظور رفاه شرکت‌کنندگان غیربومی نیز تسهیلاتی (اسکان و تغذیه) در نظر گرفته شده است که علاقمندان می‌توانند در حین ثبت‌نام از آن نیز اطلاع یابند. همچنین برای نخبگان و استعدادهای‌برتر نیز کد تخفیف 60 درصد با کد razavibmn در نظر گرفته شده است.

متقاضیان می‌توانند برای ثبت‌نام به سامانۀ بنیاد نخبگان استان خراسان‌رضوی به آدرس razavi.bmn.ir مراجعه کنند.

 

تاریخ انتشار : 1397/09/03
کد : 77100
تعداد بازدید: 589

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601