سومین جشنواره ایده سبزکوه آغاز بکار کرد

مراسم افتتاحیه سومین جشنواره ایده سبزکوه با حضور رئیس دانشگاه شهرکرد برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ سومین جشنواره ایده سبزکوه با هدف تبلیغ و ترویج ایده‌پردازی و نخستین گام برای تبدیل علم به پديده و جلب و هدایت سرمایه‌گذاری در حوزه علوم نوپا و دانش‌بنیان و به همت بنیاد نخبگان استان چهارمحال‌وبختیاری برگزار شد.

در این مراسم، مجتبی بنیادیان؛ رییس بنیاد نخبگان استان چهارمحال‌وبختیاری گفت: ایده خوب نه‌تنها باید فناورانه باشد بلکه نوآورانه هم باشد تا بتواند اثرگذاری لازم در جامعه داشته باشد.

وی افزود: ایده، ارائه راه‌حل جدید برای حل مشکلات و امور جاری است که ممکن است فناورانه باشد یا ارائه خدمت باشد.

رییس بنیاد نخبگان استان چهارمحال‌وبختیاری ادامه داد: جشنواره ایده ابتدا فرهنگ ایده‌پردازی و نوآوری و نهایت تبدیل به محصول و خدمت است. ایده‌های کوچک را نباید دست کم گرفت زیرا ممکن است همین ایده‌های کوچک تبدیل به اشتغال و کارآفرینی شود.

بنیادیان با بیان اینکه ایده اولین مرحله نوآوری و فناوری است، اظهار داشت: ایده در همه امور جاری است و باید در حیطه ایده‌پردازی قدم برداشت.

وی با اشاره به ضرورت توسعه تفکر خلاق و «کشف وجود» در بین دانش‌آموختگان، تصریح کرد: در شرایط فعلی، دانش‌آموختگان و دانشجویان باید مهارت و توان خود را برای حضور فعال در عرصه‌های ایده‌پردازی، اشتغال‌زایی و کارآفرینی افزایش دهند.

رییس بنیاد نخبگان استان چهارمحال‌وبختیاری تصریح کرد: استفاده از روش‌های تفکر خلاق، جستجو برای یافتن احتیاجات عمومی بازار، جستجو برای یافتن محصول یا خدمت جدید، نگاه تیزبین به محصولات و فناوری‌های نو و نگاه ویژه به روند تغییرات در زندگی روزانه، از راهکار مؤثر در ایده‌پردازی است.

ویشتاسب سلیمانیان؛ رییس مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه شهرکرد نیز در این مراسم ضمن ابراز خرسندی از برگزاری جشنواره، خلاصه‌ای از روند اجرای جشنواره بیان کرد و گفت: با آسیب‌شناسی انجام‌شده در سال دوم برگزاری جشنواره، بخش دانش‌آموزی نیز به جشنواره سبزکوه اضافه شد.

لازم به ذکر است، جشنواره سبزکوه در دو بخش دانش‌آموزی و دانشجویی، با شعار هدایت، مهارت و حمایت در دو محور عمومی جشنواره «کشاورزی و محیط‌زیست، مدیریت و برنامه‌ریزی، علوم پایه، فنی و مهندسی، مدیریت شهری، علوم انسانی و علوم پزشکی» و در بخش اختصاصی «بحران آب، گردشگری، فناوری اطلاعات و ارتباطات، رسانه ملی و فضای مجازی»، و بخش ویژه دانش‌آموزی برگزار می‌شود.

تاریخ انتشار : 1397/08/29
کد : 77085
تعداد بازدید: 1080