رئیس دانشگاه شهرکرد:
برگزاری رویدادهای فناورانه با محوریت اشتغال‌زایی از ملزومات توسعه است

کریمی، ترویج فرهنگ ایده‌پردازی، احصاء ایده‌های ناب و جهت‌دهی آنها به سمت رفع نیازهای موجود و توسعۀ منطقه‌ای را از جمله دستاوردهای برگزاری جشنواره هایی با محوریت ایده‌پردازی دانست.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ سومین جشنواره ایده سبزکوه با هدف تبلیغ و ترویج ایده‌پردازی و نخستین گام برای تبدیل علم به پدیده و جلب و هدایت سرمایه‌گذاری در حوزه علوم نوپا و دانش‌بنیان و به همت بنیاد نخبگان استان چهارمحال‌وبختیاری برگزار شد.

در این مراسم، سعید کریمی؛ رییس دانشگاه شهرکرد، به اهمیت برگزاری رویدادهای فناورانه با محوریت اشتغال‌زایی و اکوسیستم کارآفرینی، اشاره کرد و گفت: تعدد و تراکم دانشجویان خلاق و ایده‌پرداز در استان، برگزاری این قبیل جشنواره را به یک ضرورت تبدیل کرده است.

وی افزود: برای ارتقاء کیفیت برگزاری و رسیدن به نتایج مطلوب در این جشنواره، همکاری و تعامل دستگاه‌ها و نهادهای مختلف مانند بنیاد نخبگان استان، پارک علم‌وفناوری، مراکز رشد، دانشگاه‌های بومی یک اصل انکارناشدنی است چراکه این مراکز نقش کلیدی در تبدیل ایده به ثروت دارند.

کریمی با بیان اینکه جشنواره باید آغاز راهی برای پاسخگویی منطقی و علمی به دغدغه‌های استان باشد، اظهار داشت: ترویج فرهنگ ایده‌پردازی، احصاء ایده‌های ناب و جهت‌دهی آنها به سمت رفع نیازهای موجود و توسعۀ منطقه‌ای و همیچنین تسهیل مسیر ثروت‌آفرینی، تنها بخشی از دستاوردهای این جشنواره است.

رییس دانشگاه شهرکرد تأکید کرد: امید است با تزریق حمایت‌های دستگاه‌های ذی‌ربط مانند استانداری‌ها به حوزه ایده‌پردازی، طرح‌های دانشگاهی از تئوری‌سازی به عمل‌گرایی برسند تا از این طریق، خروجی جشنواره سبزکوه نیز بهینه شود.

تاریخ انتشار : 1397/08/29
کد : 77082
تعداد بازدید: 961