یکشنبه 1 اردیبهشت 1398

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

رئیس بنیاد نخبگان استان فارس:
همگرایی فناوری‌ها؛ رکن انقلاب صنعتی چهارم است

شریف با اشاره به اینکه انقلاب صنعتی چهارم در حال شکل‌گیری است، گفت: این انقلاب بر پایه همگرایی فناوری‌های فیزیکی، دیجیتالی و بیولوژیکی رخ می‌دهد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ حبیب شریف؛ رئیس بنیاد نخبگان استان فارس در جمع اساتید و دانشجویان دانشگاه سلمان‌فارسی کازرون  با اشاره به لزوم اثرگذاری بیشتر دانشگاه در جامعۀ بومی، گفت: تعداد ۲۵۰۰ مرکز آموزش‌عالی در کشور وجود دارد که از این تعداد ۱۸۳ مرکز آن در استان فارس است.

وی افزود: این تعداد مرکز آموزشی چالش‌هایی برای کشور به وجود آورده که همین موضوع آمایش آموزش‌عالی را الزامی کرده است.

شریف ادامه داد: با نگاه خوشبینانه، اکثریت این دانشگاه‌ها از نوع نسل اول هستند که همچنان در  رشته‌های سنتی مشغول به جذب و پذیرش دانشجو هستند؛ این موضوع هیچ مشکلی را از کشور حل نمی‌کند.

رئیس بنیاد نخبگان استان فارس با بیان اینکه دانشگاه‌ها باید در انجام مأموریت‌های فعلی خود تجدیدنظر کنند، تصریح کرد: ایجاد رشته‌های میان‌رشته‌ای و رشته‌های مرتبط با حوزه‌های کارآفرینی و عملیاتی در دانشگاه یکی از الزم‌های امروز فضای علمی کشور است.

وی در ارتباط با دانشگاه‌های نسل‌سوم، گفت: در حالیکه هنوز بسیاری از متولیان نظام‌آموزشی کشور با مفاهیم دانشگاه نسل‌سوم آشنایی هم ندارند، انقلاب صنعتی چهارم در حال شکل‌گیری است؛ انقلابی که برپایه همگرایی فناوری‌های فیزیکی، دیجیتالی و بیولوژیکی رخ می‌دهد و بسیار فراتر از انقلاب و فناوری اطلاعات و ارتباطات است.

رئیس بنیاد نخبگان استان فارس در پایان گفت: پهپادها، هوش مصنوعی، تکنولوژی‌های بر پایه نانو، چاپ سه بعدی، پیشرفت‌های زیست فناوری و تشکیل جوامع و سامانه‌های تکنوانسان هوشمند، از ویژگی‌های برجسته این انقلاب هستند.

تاریخ انتشار : 1397/08/15
کد : 77004
تعداد بازدید: 229

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601