یکشنبه 1 اردیبهشت 1398

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

دبیر کمیسیون اقتصادی مجلس‌شورای‌اسلامی:
توسعۀ انسانی مهمترین بخش توسعه کشور است

اسماعیلی با اشاره به ابعاد مختلف توسعه، گفت: توسعه پایدار سه وجه مهم دارد که نخستین آن توسعه انسانی است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیادملی نخبگان؛ دومین نشست هم‌اندیشی فعالان توسعه پایدار مازندران با هدف تسهیل‌گری توسعه استان مازندران در حوزه‌های مختلف از جمله محیط ‌زیست، فرهنگ، سیاست و اقتصاد در دانشکده علوم انسانی دانشگاه مازندران برگزار شد.

در این نشست، علی اسماعیلی؛ دبیر کمیسیون اقتصادی و نماینده مردم نور و محمودآباد در مجلس‌شورای‌اسلامی با اشاره به ابعاد مختلف توسعه، گفت: توسعه پایدار سه وجه مهم دارد که نخستین آن توسعه انسانی است که باید تمام نهادهای دولتی و خصوصی تلاش‌های خود را برای این امر به‌کار گیرند.

وی خاطرنشان کرد: محیط‌زیست وجه دوم توسعه پایدار است؛ بنابراین لازم است نگاه کلانی نسبت به نعمت‌های خدادای اعمال شود. در این بین موضوع پسماند و فاضلاب‌های شهری مازندران یکی از اولویت‌ها است.

دبیر کمیسیون اقتصادی مجلس‌شورای‌اسلامی با بیان اینکه تکنولوژی ارتباطات وجه سوم توسعه است، بر لزوم ایجاد زیرساخت‌های آن تأکید کرد.

اسماعیلی با بیان اینکه قانون گذاری وظیفه نخست مجلس و همچنین نظارت بخش دوم کار قوه مقننه است، اظهار داشت: شرایط باید به نحوی باشد که ارتباط دانشگاه و جامعۀ علمی و نخبگانی با جامعه افزایش یابد چراکه این مهم یکی از ارکان اصلی توسعۀ بومی و ملی است.

در بخش دیگری از این نشست، محسن جهانشاهی؛ رئیس بنیاد نخبگان استان مازندران نیز با اشاره به اینکه این اتاق فکر در سال گذشته و به دستور استاندار وقت کار خود را آغاز کرد، گفت: مقرر شد تا مسیر توسعه و تعالی با هم‌اندیشی افراد صاحب اندیشه در این اتاق بررسی و طرح‌ریزی شود.

وی با بیان اینکه 14 کارگروه در این اتاق فکر تشکیل شد، افزود: بیش از 150 جلسه در اتاق فکر توسعه و تعالی مازندران برگزار شد که البته برنامه‌ها و طرح‌های خوبی نیز با بخش‌های دولتی طراحی و اجرا شد. امید است این تجربه موفق، در هماهنگی و همکاری با بخش خصوصی نیز تکرار شود.

جهانشاهی با اشاره به ظرفیت بالای استان مازندران در حوزه نخبگانی، افزود: مازندران یکی از استان‌های نخبه پرور کشور است که توانسته‌ تراکم بالای نخبگانی را در خود ایجاد کند و نگه دارد.

تاریخ انتشار : 1397/08/15
کد : 77000
تعداد بازدید: 318

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601