پنج شنبه 2 خرداد 1398

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

به همت بنیاد نخبگان استان تهران/
مراسم نکوداشت دکتر مجتهدی گیلانی برگزار شد

مراسم نکوداشت مقام فرهنگی و آموزشی دکتر محمدعلی مجتهدی گیلانی در محل بنیاد نخبگان استان تهران برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ در ادامۀ برگزاری مراسم‌های تکریم و نکوداشت از مفاخر بومی و سرآمدان کشور در حوزه‌های مختلف، مراسم نکوداشت دکتر محمدعلی مجتهدی گیلانی؛ بنیانگذار دانشگاه صنعتی شریف به همت بنیاد نخبگان استان تهران برگزار شد.

در این مراسم، سعید سهراب‌پور؛ مشاور رئیس بنیاد ملی نخبگان ضمن اشاره به ویژگی‌ها و شاخصه‌های اخلاقی و علمی استاد مجتهدی، تأسیس و مدیریت آموزشی دانشگاه صنعتی شریف را یکی از اقدامات بی‌بدیل او در زمینۀ نخبه‌پروری و پیشبرد علم و فناوری برشمرد.

در ادامه مهدی محقق؛ رئیس هیات مدیره انجمن آثار و مفاخر فرهنگی به ویژگی‌های اخلاقی دکتر مجتهدی و توجه ایشان به نظم و انضباط اشاره کرد و سپس آریا الستی؛ معاون سرآمدان و نخبگان بنیاد ملی نخبگان در خصوص فعالیت‌های این استاد در دبیرستان البرز بویژه اقدامات شایان تقدیر وی در دوران تظاهرات دانش‌آموزان قبل از انقلاب اسلامی مطالبی را بیان کرد.

در ادامه، انیسی‌پور؛ از چهره‌های برتر علمی در خصوص سیر و سلوک اخلاقی و علمی دکتر مجتهدی و نقش وی در مدیریت دبیرستان البرز و عدم‌توجه او به شغل اولیا در ثبت‌نام و جدیت و اهتمامش در تربیت دانش‌آموزان صحبت کرد.

سید ابراهیمی؛ استاد برجستۀ دانشگاه در خصوص هویت‌بخشی دکتر مجتهدی (هویت ملی و دینی) و مقدسیان، پیرامون شخصیت و فعالیت‌های فرهنگی و آموزشی استاد دکتر مجتهدی در نهادهای دانشگاهی و توجه او به مسائل اخلاقی و تربیتی صحبت کردند.

در پایان این مراسم، ارج‌نامه دکتر سورنا ستاری؛ معاون علمی‌وفناوری ریاست‌جمهوری و رئیس بنیاد ملی نخبگان قرائت شد.

لازم به ذکر است، در راستای برگزاری این نکوداشت، نمایشگاهی از 30 برگ سند مربوط به دوران مدیریت دکتر مجتهدی در دبیرستان البرز توسط سازمان اسناد و کتابخانه ملی به بنیاد دکتر مجتهدی گیلانی اهدا و به نمایش درآمد. همچنین از کتاب زندگینامه و خدمات پروفسور مریم میرزاخانی که توسط انجمن آثار و مفاخر فرهنگی تدوین و چاپ شده رونمایی شد.

حسن بلخاری؛ رییس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی و حجت‌الاسلام‌والمسلمین دعایی؛ از چهره‌های فرهنگی و سردبیر روزنامه اطلاعات از دیگر شرکت‌‎کنندگان در این مراسم بودند.

 

تاریخ انتشار : 1397/07/18
کد : 76858
تعداد بازدید: 461

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601