پنج شنبه 2 خرداد 1398

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

برپایی کارگاه تخصصی در حوزه صنایع چوب و کاغذ در استان گلستان

کارگاه تخصصی در حوزه آگروفارستری و صنایع چوب و کاغذ با حضور محققان سازمان تحقیقات کشاورزی و همکاری بین‌المللی فرانسه (CIRAD)  و دانشگاه مونت پلیه فرانسه، برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ در راستای زمینه‌سازی برای اثرگذاری بیشتر اجتماع نخبگانی در جامعۀ بومی، کارگاه تخصصی در حوزه آگروفارستری و صنایع چوب و کاغذ با حضور پرفسور مارشال از سازمان تحقیقات کشاورزی و همکاری بین‌المللی فرانسه (CIRAD)  و  دوبلکس از دانشگاه مونت پلیه فرانسه، با همکاری بنیاد نخبگان استان گلستان در دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان برگزار شد.

پرفسور مارشال؛ رئیس مرکز پژوهشی (CIRAD) ضمن اشاره به ظرفیت‌های موجود در ایران و ارائه عناوین پژوهشی، خاطرنشان کرد: تعریف پروژه‌های مشترک تحقیقاتی و پژوهشی در ارتباط با صنعت چوب در کشور ایران از علایق مشترک محققان ایرانی و فرانسوی است و محققان فرانسوی در مجموعه (CIRAD) از این امر استقبال می‌کنند.

خانم دکتر دوبلکس؛ محقق دانشگاه مونت پلیه فرانسه نیز ضمن اشاره به مهم‌ترین دستاوردهای روز پژوهشی، بر تعریف پژوهش‌های کاربردی مشترک تأکید کرد.

در این کارگاه یک‌روزه مهم‌ترین دستاوردهای پژوهشی در حوزه آگروفارستری و صنایع چوب و کاغذ ارائه و همچنین عناوین مورد توجه جهت گسترش روابط پژوهشی بررسی شد.

 

تاریخ انتشار : 1397/07/18
کد : 76856
تعداد بازدید: 396

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601