دوشنبه 16 تیر 1399

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

رئیس بنیاد نخبگان استان خراسان‌شمالی مطرح کرد:
ضرورت حمایت خیّران از حوزه‌های نخبگانی

قاسمی‌فرد گفت: باید دامنه کار خیّرین توسعه یابد و به حوزۀ حمایت از استعدادهای‌برتر کشیده شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ به منظور بررسی الزامات تشکیل مجمع خیّرین پژوهش، فناوری و نوآوری، رئیس بنیاد نخبگان استان خراسان‌شمالی و رؤسای کارگروه‌های تخصصی بنیاد با امان‌الله شادلو از چهره‌های سرآمد حوزه پزشکی، دیدار و گفت‌وگو کردند.

در این دیدار، مهدی قاسمی‌فرد؛ رئیس بنیاد نخبگان استان خراسان‌شمالی با اشاره به اهمیت حضور وقف در حوزه‌های مرتبط با نخبگان و علم‌وفناوری، گفت: حضور خیّرین در حوزه‌های علمی و پژوهشی، راهکاری اساسی برای کمک به حل مشکل اشتغال به شمارمی‌رود و می‌تواند زمینه‌ساز  حضور افراد خلاق و ایده‌پرداز در حوزه‌های کارآفرینی و اشتغال‌زایی باشد.

وی افزود: باید دامنه کار خیّرین توسعه یابد و به حوزۀ حمایت از استعدادهای‌برتر کشیده شود.

قاسمی‌فرد ادامه داد: با توجه به منابع مالی موجود، حضور خیّران در حوزۀ حمایت از استعدادهای‌برتر و ایده‌های نخبگانی یک ضرورت است.

لازم به ذکر است، در این نشست آیین‌نامه جایزۀ علمی دکتر امان‌الله شادلو مورد بررسی قرار گرفت تا برای اجرایی‌شدن مراحل بعدی را طی کند. 

دکتر امان الله شادلو از معتمدان و پزشکان حاذق استان خراسان‌شمالی است که از سال‌های قبل انقلاب به عنوان اولین پزشک در استان مشغول به فعالیت و منشاء خدمات بی‌بدیلی بوده است.

تاریخ انتشار : 1397/07/16
کد : 76841
تعداد بازدید: 520

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601