ارتقای دانش علمی و کیفیت عملکرد آزمایشگاه‌ها

تفاهم‌نامه همکاری مشترک بین شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی و پژوهشکده سیستم‌های مدیریت کیفیت و بازرسی پژوهشگاه استاندارد به امضا رسید.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ تفاهم نامه همکاری پژوهشکده سیستم‌های مدیریت کیفیت و بازرسی پژوهشگاه استاندارد و شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی، در راستای انجام اقدامات موثر برای ارتقای دانش علمی و فنی آزمایشگاه‌ها در حوزه‌های مختلف فناوری و همچنین ارتقای کیفیت عملکرد آزمایشگاه‌ها، در قالب 5 مورد کلی منعقد شده است.

این موارد شامل به کارگیری راهکارهای ارتقا، تقویت و توانمندسازی آزمایشگاه‌های عضو شبکه آزمایشگاهی،  همکاری مشترک در اجرای پروژه‌های تحقیقاتی، همکاری در تدوین استانداردهای ملی و بین المللی، همکاری و استفاده از ظرفیت‌های طرفین در برگزاری دوره‌های آموزشی، سمینارها و همایش‌ها با هدف به روز رسانی اطلاعات علمی و فنی آزمایشگاه‌ها و همکاری در بهبود و ارتقای سطح کیفی آزمایشگاه‌ها از جمله برگزاری آزمون مهارت، تهیه RM، CRM و انجام مقایسات بین آزمایشگاهی می شود.

بر اساس این تفاهم‌نامه، امکان برگزاری آزمون‌های مهارت بر اساس نیاز موجود در مراکز عضو شبکه به صورت اختصاصی و همچنین انجام مقایسات بین آزمایشگاهی در حوزه‌های مختلف فناوری از طریق مرکز آزمون مهارت پژوهشگاه استاندارد فراهم شده است.

شبکه آزمایشگاهی و مرکز آزمون مهارت آمادگی دارند پیشنهادها و درخواست‌های مراکز عضو شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی را به منظور برگزاری اختصاصی آزمون مهارت و یا مقایسات بین آزمایشگاهی در حوزه‌های مختلف فناوری دریافت کنند.

تاریخ انتشار : 1397/06/27
کد : 76734
تعداد بازدید: 39182