جمعه 28 تیر 1398

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

در ساری/
مراسم تکریم مقام علمی پرفسور قاسم نجف‌پور برگزار شد

مراسم تکریم مقام علمی پرفسور قاسم نجف‌پور؛ استاد برجسته بیوتکنولوژی کشور در ساری برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ در ادامۀ برگزاری مراسم‌ها و همایش‌های تکریم از نخبگان و مفاخر بومی با هدف الگوسازی از آنان برای نسل جوان خاصه مستعدان‌برتر، مراسم تکریم از مقام علمی پرفسور قاسم نجف‌پور؛ استاد برجسته بیوتکنولوژی کشور با حضور جمعی از فرهیختگان، دانشگاهیان و مسئولان کشوری و استانی در ساری برگزار شد.

در این مراسم، محسن جهانشاهی؛ رئیس بنیاد نخبگان استان مازندران ضمن اشاره به نیم‌قرن خدمات علمی استاد نجف‌پور درزی، به تبیین گستره فعالیت‌های بنیاد ملی نخبگان پرداخت و گفت: مخاطبان برنامه‌های نخبگانی از طیف دبستان تا پیشکسوتان هستند که در سطوح مختلف از پشتیبانی بنیاد نخبگان برخوردار می‌شوند.

وی افزود: در کنار ارائه تمام تسهیلات و حمایت‌های لازم به مستعدان‌برتر، این افراد باید بدانند موفقیت تنها در آموزش‌پذیری از نخبگانی چون استاد نجف‌پور درزی محقق می‌شود.

در ادامۀ این نشست، منصور انبیاء؛ مدیرکل برنامه‌ریزی فرهنگی بنیاد ملی نخبگان با اشاره به ضرورت نخبه‌پروری و نخمه‌گماری، بر اهمیت این موضوع در توسعۀپایدار کشور اشاره کرد و گفت: باور ظرفیت‌های بومی، نخستین گام در بهره‌برداری از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های موجود در کشور است.

وی اظهار داشت: تکریم از مفاخر بومی، در واقع نشان دادن راه به مستعدان‌برتر است.

انبیاء در ادامه با اشاره به لزوم بهره‌گری از ظرفیت خیّران و واقفان در حوزه‌های نخبگانی، بیان داشت: جهت‌دهی به نیت‌های خیر  و وقوفات جامعه به سمت حوزه‌های نخبگانی خاصه در تجاری‌سازی و یا عملیاتی‌کردن ایده‌های نخبگانی، از ملزومات امروز کشور و از اولویت‌های مهم بنیادهای نخبگان استانی است.

لازم به ذکر است، در پایان این مراسم با اهداء هدایا و لوح یادبود، از نیم‌قرن زحمات علمی و خدمات پژوهشی استاد قاسم نجف‌پور؛ استاد برجسته بیوتکنولوژی کشور، قدردانی شد.

 

 

تاریخ انتشار : 1397/06/21
کد : 76700
تعداد بازدید: 457

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601