جمعه 28 تیر 1398

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

معاون فرهنگی بنیاد ملی نخبگان مطرح کرد:
لزوم بهره‌گیری از ظرفیت‌های درون‌استانی برای اجرای برنامه‌های مصوب بنیاد

الستی با اشاره به لزوم پرهیز از تصدی‌گری در امور اجرایی، گفت: بسیاری از برنامه‌های فرهنگی را می‌توان و باید در تعامل و همکاری با دیگر دستگاه‌ها انجام داد.

آریا الستی؛ معاون فرهنگی بنیاد ملی نخبگان در سی‌امین نشست سراسری رؤسای بنیادهای نخبگان استانی، با اشاره به لزوم اجرای برنامه‌های فرهنگی، گفت: رویکرد فرهنگی در تمام برنامه‌های بنیاد ملی نخبگان وجود دارد.

وی با اشاره به لزوم بهره‌گیری از ظرفیت‌های درون‌استانی برای اجرای برنامه‌های مصوب، افزود: بسیاری از برنامه‌های فرهنگی را می‌توان و باید در تعامل و همکاری با دیگر دستگاه‌ها انجام داد.

الستی ادامه داد: تبعاً هر تعاملی باید دوسویه باشد؛ بنابراین بنیادهای نخبگان استانی نیز می‌توانند در برگزاری برنامه‌های دستگاه‌های دیگر مشارکت کنند البته به شرطی که برنامۀ مذکور در حوزۀ نخبگانی و در راستای رویکرد و اهداف بنیاد ملی نخبگان باشد.

معاون فرهنگی بنیاد ملی نخبگان خاطرنشان کرد: یکی از دلایل برگزاری برنامه‌های مصوب با همکاری دیگر سازمان‌ها، پرهیز از تصدی‌گری در امور اجرایی است؛ با توجه به این اصل، همکاری با دستگاه‌ها و استان‌ها نباید به معنای ورود بنیادهای نخبگان استانی به عرصه‌های اجرایی باشد.

وی در ادامه با تأکید بر ضرورت مستندسازی از برنامه‌های فرهنگی خاصه مراسم‌ها و همایش‌ها تکریم، اظهار داشت: در برخی موارد، برون‌داد برنامه‌های فرهنگی از برگزاری آنها مهمتر است؛ به همین دلیل باید اهمیت ویژه‌ای برای آنها در نظر گرفت؛ مجلات طواف شمع و هنرنامه نیز به همین دلیل منتشر می‌شوند.

الستی در پایان، با بیان اینکه سند راهبردی کشور در امور نخبگان جایگاه مطلوبی در مجلس‌شورای‌اسلامی دارد، تصریح کرد: بنیاد ملی نخبگان در تلاش است این سند به عنوان یک مرجع، در دستگاه‌های اجرایی خاصه وزارتخانه‌ها نیز مورد توجه قرار بگیرد تا بتوان در راستای سند و در سایۀ تعامل با آنها، مسیر اثرگذاری نخبگان را تسهیل کرد.


تاریخ انتشار : 1397/06/20
کد : 76692
تعداد بازدید: 446

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601