سه شنبه 25 تیر 1398

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

معاون برنامه‌ریزی و نظارت بنیاد ملی نخبگان:
تسهیل مسیر اشتغال نخبگانی از رسالت‌های بنیادهای استانی است

سالاریه گفت: یکی از مهمترین شاخصه‌های عملکردی بنیادهای نخبگان استانی تسهیل مسیر جذب دانش‌آموختگان برتر است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ سی‌امین نشست سراسری رؤسای بنیادهای نخبگان استانی با حضور قائم‌مقام، معاونان و مدیران بنیاد ملی نخبگان و رؤسای بنیادهای نخبگان استانی به میزبانی بنیاد نخبگان استان البرز برگزار شد.

در این نشست، حسن سالاریه؛ معاون برنامه‌ریزی و نظارت بنیاد ملی نخبگان با اشاره به لزوم بکارگیری توان نخبگان در جامعۀ بومی، یکی از مهمترین شاخصه‌های عملکردی بنیادهای نخبگان استانی را تسهیل مسیر جذب دانش‌آموختگان برتر دانست.

وی با بیان اینکه یکی از رسالت های اصلی بنیاد ملی نخبگان، فراهم‌کردن بستر لازم برای اثرگذاری نخبگانی است، افزود: این بنیاد تلاش می‌کند امکان حضور فعال نخبگان، سرآمدان و مستعدان‌برتر در حوز‌ه‌های اشغال تخصصی افزایش یابد.

سالاریه ادامه داد: حمایت از اختراع‌های برگزیده در مسیر تجاری‌سازی و تولید انبوه، شرکت‌های دانش‌بنیان و جذب در دستگاه‌های اجرایی و نهادهای فناور از نمونه‌ مواردی است که می‌تواند سبب تسهیل اشتغال دانش‌آموختگان باشد.

معاون برنامه‌ریزی و نظارت بنیاد ملی نخبگان تصریح کرد: جذب دانش‌آموختگان برتر مشمول آئین‌نامه‌های دکتر کاظمی آشتیانی و جایزۀ شهید تهرانی‌مقدم در دانشگاه ها، پژوهشگاه ها و نهادهای فناور استان ها از شاخص‌های مهم در عملکرد بنیادهای نخبگان استانی در مسیر اشتغال مستعدان‌برتر است.

وی با اشاره به اینکه زمینه‌سازی برای اشتغال تخصصی دانش‌آموختگان نیازمند تعامل و همکاری همه دستگاه‌ها و نهادهای استانی است، تأکید کرد: شاخص عملکرد بنیادهای نخبگان استانی به معنای ایجاد فضای رقابتی نیست بلکه موضوع اشتغال نخبگانی است که از دغدغه‌های اساسی بنیاد ملی نخبگان است.

تاریخ انتشار : 1397/06/20
کد : 76691
تعداد بازدید: 752

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601