با هدف آشنایی اجتماع نخبگانی با دستاوردهای کشور/
مستعدان‌برتر از نیروگاه بادی منجیل بازدید می‌کنند

بازدید علمی و تخصصی سرآمدان و مستعدان‌برتر از نیروگاه بادی منجیل به همت بنیاد ملی نخبگان برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ در ادامۀ برگزاری بازدیدهای تخصصی با هدف آشنایی اجتماع نخبگانی با دستاوردهای کشور، بازدید علمی و تخصصی سرآمدان و مستعدان‌برتر از نیروگاه بادی منجیل به همت بنیاد ملی نخبگان برگزار می‌شود.

شرکت تولید نیروی برق سبز منجیل (سهامی عام) از تاردی‌ماه سال 1389 شروع به فعالیت و طی آن بهره‌برداری از 109 واحد توربین بادی در سایزهای مختلف را آغاز کرد.

محل اصلی شرکت در شهر منجیل کیلومتر 70 جاده قزوین- رشت و در حال‌حاضر دارای  66  نفر نیروی‌انسانی در بخش‌های مختلف است.

650 هکتار وسعت مزارع بادی است که تحت پوشش این شرکت قرار دارد که از این مقدار 160 هکتار مربوط به نیروگاه منجیل و پسکولان، 15 هکتار نیروگاه رودبار، 75 هکتار نیروگاه هرزویل و 400 هکتار مربوط به نیروگاه سیاهپوش است.

 توان تولیدی مجموعه توربین‌های بادی به ظرفیت 60.28 مگاوات از طریق خطوط هوایی 20 کیلوولت به پست برق سفید رود، لوشان و گیلوان منتقل می‌شود.

 پتانسیل سنجشی باد منطقه و مدلسازی نیروگاه بادی؛ محاسبه انرژی قابل استحصال نیروگاه بادی؛ پیاده‌سازی سیستم‌های مدیریت و بهره‌وری انرژی؛ محاسبات و تحلیل‌های فنی، مالی و اقتصادی پروژه‌های نیروگاه بادی؛ بازرسی فنی کلیه قطعات و تجهیزات توربین بادی و همچنین ارائه خدمات پس از فروش توربین‌های بادی (به همراه تأمین قطعات یدکی)، از مهمترین توانمندی‌ها و ظرفیت‌های این شرکت است.

لازم به ذکر است، برنامۀ بازدید از نیروگاه بادی منجیل، سه‌شنبه؛ بیستم شهریورماه برگزار می‌شود.

متقاضیان می‌توانند برای ثبت‌نام در این برنامه به سامانۀ bazdid.bmn.ir مراجعه کنند.

تاریخ انتشار : 1397/06/14
کد : 76662
تعداد بازدید: 2216