با هدف تربیت معلم خلاقیت/
طرح «جایزه امید» در فارس اجرا می‌شود

جایزه «خلاقیت امید» با محوریت آموزش خلاقیت و ایده‌پردازی به معلمان، به همت بنیاد نخبگان استان فارس در شهرستان‌های خنج و لامرد استان فارس برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ خلاقیت می‌تواند در پیشبرد اهداف مهم زندگی بشر به او یاری برساند و او را در راه توسعه و پیشرفت در عصر انفجار اطلاعات که موجب شده است تا عمر مفید آخرین دستاوردهای علمی به سرعت کاهش پیدا کند، ثابت قدم نگاه دارد.

خلاقیت و ایده‌پردازی با نقش زایایی که به افراد جامعه می‌دهد، سبب تربیت افرادی می‌شود که در موقعیت‌های مختلف بهترین عملکرد را از خود نشان دهند.

در این میان نقش معلمان خلاق بی‌بدیل است. معلمان و مربیانی که با آموزش خلاقیت چه به صورت عام و یا خاص آشنا باشند در ترویج گفتمان خلاق در جامعه آموزش پرورش نقش بسزایی دارند. از این رو، بنیاد نخبگان فارس درصدد آن است تا دوره تربیت مربیان خلاقیت و ایده‌پردازی را برای پیشرد اهداف مدارس فصلی خلاقیت و ایده‌پردازی که از سال 1394 در استان فارس در حال انجام است، با عنوان «جایزه امید» برگزار می‌شود.

لازم به ذکر است، این دوره به دلیل تأمین مالی و هماهنگی‌های لازم، ابتدا در دو شهرستان خنج و لامرد برگزار می‌شود و سپس به شهرستان‌های دیگر استان گسترش خواهد یافت.

تربیت مربیان بومی در حوزه آموزش و ترویج خلاقیت و ایده پردازی؛ ترویج مباحث خلاقیت و ایده پردازی در بین معلمان؛ استفاده از پتانسیل معلمان در بحث آموزش خلاقیت و ایده‌پردازی در نقاط مختلف استان؛ تمرکززدایی مباحث خلاقیت و ایده‌پردازی از مرکز استان و نگاه به سایر شهرستان‌ها؛ فراهم کردن بستر برای ایجاد نوآوری؛ شناسایی معلمان فعال در حوزه خلاقیت و ایده پردازی و توانمندسازی آنان، از مهمترین اهداف این طرح است.

 

 

تاریخ انتشار : 1397/06/11
کد : 76639
تعداد بازدید: 848