استاندار خراسان‌شمالی مطرح کرد:
لزوم تسهیلگری برای ورود اجتماع‌نخبگانی به عرصۀ شرکت‌داری دانش‌بنیان

خباز با اشاره به نقش مهم تفکر دانش‌بنیان در پویایی اقتصادی استان و کشور، بر لزوم تسهیلگری برای ورود اجتماع‌نخبگانی و متخصصان بومی به عرصۀ شرکت‌داری دانش‌بنیان تأکید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ در راستای توسعۀ همکاری‌های بین‌دستگاهی و جهت‌دهی به ظرفیت‌های موجود در استان‌ها به سمت حمایت از اجتماع نخبگانی، تسهیل روند تجاری‌سازی و همچنین زمینه‌سازی برای تبدیل ایده به محصول نوآورانه، رئیس بنیاد نخبگان استان خراسان‌شمالی و رؤسای کارگروه‌های این بنیاد با استاندار دیدار و گفت‌و‌گو کردند.

در این دیدار، محمدرضا خباز؛ استاندار خراسان‌شمالی با اشاره به نقش مهم تفکر دانش‌بنیان در پویایی اقتصادی استان و کشور، بر لزوم تسهیلگری برای ورود اجتماع‌نخبگانی و متخصصان بومی به عرصۀ شرکت‌داری دانش‌بنیان تأکید کرد و گفت: استان برای پیشرفت پایدار نیازمند توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان است.

وی با اشاره به نقش مهم شرکت‌های دانش‌بنیان در دانش‌افزایی، افزود: تفکر دانش‌بنیان از سویی سبب فراهم‌شدن زیرساخت‌های اقتصاد دانش‌بنیان در استان می‌شود و از سوی دیگر نیز نقش مهمی در دانش‌افزایی و جهت‌دهی به دانش دارد.

خباز اظهار داشت: حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان به عنوان رکن اقتصادی توسعۀ استان باید در اولویت‌کاری دستگاه‌های اجرایی قرار بگیرد.

استاندار خراسان‌شمالی با اشاره به برگزاری کنگره پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی به میزبانی خراسان‌شمالی، تزریق تفکر نخبگانی به مسائل اجتماعی بومی را یک ضرورت دانست و خاطرنشان کرد: آسیب‌های اجتماعی باید آنالیز شود و برای آنالیز این آسیب‌ها نیاز به تفکر نخبگانی و مشارکت‌های مردمی است.

وی در پایان یادآور شد: مباحث تحقیقاتی با موضوعیت آسیب‌های اجتماعی نباید غیرکاربردی و فقط زینت‌بخش کتابخانۀ دانشگا‌ها و مراکز علمی باشد.

 

 

تاریخ انتشار : 1397/05/20
کد : 76511
تعداد بازدید: 801