شنبه 27 بهمن 1397

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

در نشست مسئولان بنیاد استان یزد و شهرداری مطرح شد:
بهره‌گیری از تفکر نخبگانی، از شروط موفقیت سیستم مدیریت‌شهری است

رئیس بنیاد نخبگان استان گفت: حل نیازهای فناورانه شهرداری، پیشرفت و تعالی شهر و بهبود خدمات شهری از جمله زمینه‌هایی است که می‌توان از ایده‌های نخبگانی در آنها بهره برد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ به منظور تبادل آرا و همکاری بیشتر بین بنیاد نخبگان استان و شهرداری، نشست مشترک معاون خدمات شهری شهرداری یزد با رئیس بنیاد نخبگان استان یزد برگزار شد.

در این نشست، سید مهدی کلانتر؛ رئیس بنیاد نخبگان استان یزد با اشاره به آمادگی این بنیاد و مجموعۀ نخبگان بومی برای همکاری با دستگاه‌های اجرایی و مدیریتی استان، گفت: حل نیازهای فناورانه شهرداری، پیشرفت و تعالی شهر و بهبود خدمات شهری از جمله زمینه‌هایی است که می‌توان از ایده‌های نخبگانی در آنها بهره برد.

وی سپردن مدیریت تحولات کشور به دست نخبگان دانشگاهی و حوزوی را یک اصل و مهمترین رسالت بنیاد ملی نخبگان برشمرد و افزود: با توجه به تعدد نخبگان، سرآمدان و متخصصان در یزد، این استان باید یکی از پیشرفته‌ترین استان‌های کشور باشد.

در ادامه، صالحیان؛ معاون خدمات شهری شهرداری یزد با اشاره به لزوم بهره‌گیری از تفکر و اندیشۀ نخبگانی، این مهم را یکی از شروط موفقیت سیستم مدیریت‌شهری دانست و گفت: حوزه خدمات شهری به عنوان وسیع‌ترین حوزه کاری شهرداری است و حدود 65 درصد فعالیت‌های شهرداری‌ را به عهده دارد؛ به همین دلیل این حوزه بیش از دیگر بخش‌ها نیازمند تعامل و همکاری با اجتماع نخبگانی است.

وی همچنین راه­اندازی مرکز خلاقیت و نوآوری شهرداری یزد را یکی از نقاط عطف و قوت مجموعه شهرداری دانست و خواستار هم‌افزایی و همکاری بیشتر نخبگان، مخترعان و مستعدان با این مجموعه شد.

لازم به ذکر است، در این نشست مدیران و مسئولان بخش‌های دیگر شهرداری به بیان مشکلات و چالش‌های موجود در حوزۀ خود پرداختند که از آن جمله می‌توان به موضوعاتی چون کم‌آبی و مسئلۀ بحران آب و همچنین بررسی چگونگی استفاده از پساب اشاره کرد.

 

 

تاریخ انتشار : 1397/05/17
کد : 76504
تعداد بازدید: 229

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601