با حضور مدیران ارشد استان/
نشست اجتماعات نخبگانی در حوزه مدیریت شهری برگزار شد

اولین نشست اجتماعات نخبگانی در حوزه مدیریت شهری به همت بنیاد نخبگان استان آذربایجان‌شرقی برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ اولین نشست اجتماعات نخبگانی در حوزه مدیریت شهری با حضور شهردار تبریز، رئیس شورای شهر تبریز، معاون استانداری، رئیس بنیاد نخبگان استان و جمعی از مدیران دانشگاه‌های استان، به همت بنیاد نخبگان استان آذربایجان‌شرقی برگزار شد.

در این نشست، مهرداد امامی؛ رئیس بنیاد نخبگان استان ضمن تشریح فرآیند تجاری‌سازی ایده‌ها و طرح‌های نخبگانی، به وظایف دستگاههای اجرایی و از جمله شهرداری‌ها در برابر سند راهبردی کشور در امور نخبگان اشاره کرد.

وی در ادامه به برنامه‌های بنیاد ملی نخبگان بعنوان یک نهاد سیاست‌گذار در امور نخبگان و برنامه‌های معاونت علمی‌وفناوری ریاست‌جمهوری در تحقق اکوسیستم نوآوری و اقتصاد دانش‌بنیان پرداخت و حمایت شهرداری و شورای شهر از گروه‌های کاری مستقر در مراکز نوآوری استان را شتاب‌دهنده و مشوق بخش‌خصوصی برای حضور در این مسیر دانست.

رحمتی؛ معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری آذربایجان‌شرقی نیز ضمن اشاره به ضرورت زمینه‌سازی برای حضور فعال اجتماع نخبگانی در رفع نیازها و چالش‌های استان، این مهم را یکی از ارکان بهبود مدیریت شهری برشمرد.

اکبرنژاد؛ رئیس شورای شهر تبریز ضمن تأکید بر برگزاری هدفمند و تخصصی نشست‌های اجتماعات نخبگانی، از آمادگی شورای شهر برای استفاده از نظرات و ایده‌های نخبگانی خبر داد.

در ادامه نشست، عسگری؛ معاون پژوهشی دانشگاه تبریز و عباسی؛ معاون پژوهشی دانشگاه صنعتی سهند تبریز نیز بر آمادگی دانشگاه‌ها در تحقق زیست‌بوم خلاقیت و نوآوری در حوزه مدیریت شهری تأکید کردند.

لازم به ذکر است، طرح مشکلات و چالش‌های موجود در شهر، تسهیل روند  عملیاتی‌کردن و تجاری‌سازی ایده‌های نخبگان با محوریت مدیریت شهری، از مهمترین اهداف برگزاری این نشست بود.

 

تاریخ انتشار : 1397/05/17
کد : 76503
تعداد بازدید: 936