شنبه 27 بهمن 1397

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

رئیس بنیاد نخبگان استان سمنان:
استارت‌پاپ زیربنای شرکت دانش‌بنیان است

فیض گفت: حمایت از مستعدان شرکت­‌کننده در استارت‌اپ­‌ها می‌تواند نویدبخش ایجاد شرکت‌های دانش‌بنیان باکیفیت در آینده باشد.

  به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ نشست مشترک رئیس بنیاد نخبگان استان سمنان و مدیرکل ارتباطات‌ و ‌فناوری‌اطلاعات استان به منظور استفاده حداکثری از ظرفیت‌های نخبگان و حوزه فاوای استان برگزار شد.

در این نشست، داود فیض؛ رئیس بنیاد نخبگان استان سمنان ضمن اشاره به تاریخچه، رسالت‌ها و رویکرد اصلی بنیاد ملی نخبگان، شناسایی، هدایت و حمایت از صاحبان استعدادهای­‌برتر در مسیر ارتقای تولید علم و فناوری را یکی از محورهای اصلی فعالیت‌های این بنیاد و بنیادهای نخبگان استانی دانست.

وی با اشاره به لزوم فراهم‌کردن بستر مناسب برای فعالیت‌های نخبگانی در عرصه‌های کارآفرینی، اشتغال‌زایی و تبدیل علم به ارزش‌افزوده، افزود: حمایت از مستعدان شرکت­کننده در استارتاپ­ها می‌تواند نویدبخش ایجاد شرکت‌های دانش‌بنیان باکیفیت در آینده باشد.

فیض تمرکز و سرمایه‌گذاری در مسیر اشتغالزایی در بخش ICT در کشور را حائز اهمیت دانست و ادامه داد: مجموع دستگاه­ها و نهادهای دولتی و عمومی باید شرایط و بستر لازم را برای ورود و فعالیت مؤثر بخش‌خصوصی و دانش‌بنیان به این حوزه را فراهم کنند.

در ادامه این نشست، سید مسعود میررضایی؛ مدیرکل ارتباطات و فناوری‌اطلاعات استان سمنان نیز با اشاره به نقش بی‌بدیل اجتماع‌نخبگانی در اشتغال‌زایی پایدار، اظهار داشت: نخبگان و متخصصان با ارائه طرح‌های فناورانه و تولید محصول دانش‌بنیان می‌توانند کمک شایانی در مسیر توسعه اشتغال استان باشند.

لازم به ذکر است، در پایان این نشست مقرر شد به منظور استفاده حداکثری از ظرفیت‌های نخبگانی و نیز حوزه فاوای استان، تعاملات بین‌دستگاهی افزایش یابد.  

 

 

تاریخ انتشار : 1397/05/16
کد : 76497
تعداد بازدید: 243

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601