با هدف تسلط در ارائه و انتقال مفهوم/
مدرسه بهاره خلاقیت و ایده‌پردازی برگزار شد

مرحله سوم مدرسه بهاره خلاقیت و ایده‌پردازی شهرستان فیروزآباد به همت بنیاد نخبگان استان فارس برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ پس از برگزاری مرحله دوم مدرسه بهاره خلاقیت و ایده‌پردازی شهرستان فیروزآباد، از میان شرکت‌کنندگان در مرحله دوم، 24 نفر به واسطه موفقیت در انجام پروژه‌های مرحله دوم به مرحله سوم راه یافتند.

در مرحله سوم، 24 نفر برگزیده مرحله دوم در حضور هیأت‌داوران بنیاد نخبگان به دفاع از پروژه‌های خود پرداخته و از این طریق با نظر داوران برگزیدگان برای مرحله پایانی برنامه مشخص شدند.

در مرحله سوم مدرسه بهاره، دانش‌آموزان در برابر هیئت‌داوران متشکل از استعدادهای برتر استان به‌صورت انفرادی و گروهی (در صورت نگارش پروپوزال علمی) به دفاع از پروژه‌های خود پرداختند. برای این کار دانش‌‎آموزان شرکت‌کننده در بخش پروپوزال پژوهشی و کتابخوانی 10 دقیقه فرصت داشتند تا کار خود را ارائه کرده و در 15 تا 20 دقیقه پس از آن به پاسخگویی به سؤالات مطرح شده بپردازند.

در بخش ادبی نیز دانش‌آموزان فرصت داشتند تا براساس سوژه مشخص شده توسط داوران اثر مورد نظر را آماده کرده و سپس مورد ارزیابی قرار گیرند. هیئت‌داوران شرکت‌کننده در این بخش از تخصص‌های گوناگون انتخاب شد تا توانایی دانش‌آموزان در برخورد با نگاه‌های غیرتخصصی سنجیده شود. به طور کلی تسلط در ارائه، انتقال مفهوم، امانت‌داری علمی و ادبی و چگونگی پاسخگویی به سؤالات از جمله معیارهای مطرح شده در داوری بودند.

 

تاریخ انتشار : 1397/05/08
کد : 76443
تعداد بازدید: 916