سه شنبه 29 مهر 1399

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

شهردار شیراز:
ایدۀ نخبگانی، چالش‌های مدیریت شهری را رفع می‌کند

نشست هم‌اندیشی مخترعان و استعدادهای برتر استان فارس با شهردار و معاونین شهرداری شیراز برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ نشست هم‌اندیشی اجتماع نخبگانی استان فارس با شهردار و معاونین شهرداری شیراز با حضور رئیس بنیاد نخبگان استان فارس، متخصصان، محققان، مدیران شرکت‌های دانش‌بنیان، مخترعان و مستعدان‌‌برتر، در محل سالن جلسات ساختمان مرکزی شهرداری شیراز برگزار شد.

در این نشست، حیدر اسکندرپور؛ شهردار شیراز با اشاره به لزوم رفع موانع و چالش‌های موجود با استفاده از اندیشه و ایدۀ نخبگانی، به بیان برخی از مشکلات و معضلات شهر شیراز پرداخت و گفت: امید است با ایجاد هم‌‎افزایی و تعامل بیشتر با نخبگان و مستعدان‌برتر استان، مسائل شهر شیراز با سرعت و کیفیت بیشتری حل شود.

وی با اشاره به ضرورت ایجاد سازوکار مناسب برای استفاده از توان نخبگانی، افزود: برگزاری نشست‌های هم‌اندیشی و مشورتی هدفمند از جمله راه‌های آشنایی با نظرات و پیشنهادات کاربردی اجتماع نخبگانی است که شهرداری شیراز نیز بر همین اساس، برگزاری این جلسات را در دستورکار خود قرار داده است.

شهردار شیراز  ادامه داد: موضوعات مطرح‌شده از نگاه اجتماع نخبگانی باید به صورت دسته‌بندی‌شده و کاملاً تخصصی گردآوری شود؛ این موضوع خاصه در حوزه‌هایی مانند شرکت دانش‌بنیان که منجر به محصول یا خدمت نوآورانه و فناورانه می‌شود، از اهمیت بیشتری برخوردار است.

در ادامه، حبیب شریف؛ رئیس بنیاد نخبگان استان فارس نیز ضمن ارائه گزارشی از فعالیت‌ها و تسهیلات اعطایی، به اهمیت استفاده از پتانسیل اجتماع نخبگان بومی و شرکت‌های دانش‌بنیان در زمینه نیل به اهداف اقتصاد مقاومتی اشاره کرد.

لازم به ذکر است، در بخش پایانی از این نشست، شرکت‌کنندگان، دغدغه‌ها، انتقادات و پیشنهادهای خود را در زمینه نحوۀ مدیریت شهری شیراز در زمینه‌های مختلف فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی، عمرانی، محیط‌زیست و حمل‌و‌نقل مطرح کردند.

 

 

تاریخ انتشار : 1397/05/02
کد : 76409
تعداد بازدید: 1661

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601