پنج شنبه 21 آذر 1398

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

بر اساس تفاهم‌نامه معاونت علمی و وزارت علوم و فناوری چین/
اجرای پروژه‌های مشترک تحقیقاتی بین ایران و چین حمایت می‌شود

تفاهم‌نامه پروژه‌های مشترک تحقیقاتی میان معاونت علمی و وزارت علوم و فناوری چین با هدف ایجاد مسیری جدید برای ایجاد همکاری های علمی و فناورانه بین دو کشور امضا شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ در این تفاهم نامه که در حاشیه اجلاس شانگهای 2018 در چین و با حضور روسای جمهور دو کشور به امضا رسیده است، مقرر شده به مدت 3 سال، بین 3 تا 5 پروژه مشترک تحقیقاتی تا سقف حمایت سالانه 50 هزار دلار مورد حمایت طرفین قرار گیرد.

در این تفاهم نامه مقرر شده است که حوزه های همکاری با پیشنهاد طرفین تا ماه سپتامبر 2018( شهریور 97) نهایی و شروع فراخوان در ماه اکتبر سال جاری( مهرماه 97) تعیین شود. با توجه به فرآیند ارزیابی و ارزشگذاری پروژه ها و هماهنگی های میان دو طرف، شروع حمایت ها و عقد قرارداد اجرای پروژه ها از ابتدای سال 2019( دیماه 97) خواهد بود.

تمرکز اصلی این تفاهم نامه بر فعال کردن شرکت های تحقیقاتی و ایجاد ارتباط میان شرکت های تحقیقاتی ایرانی و چینی است. نهاد طرف ایرانی مجری تفاهم نامه، مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری است و از سمت وزارت علوم و فناوری چین، بخش همکاری های بین المللی خواهد بود.
پیش از این نیز تفاهمات مشابهی بین معاونت علمی و آکادمی علوم چین نیز برای حمایت از پروژه های تحقیقاتی مشترک صورت گرفته است.

تاریخ انتشار : 1397/04/31
کد : 76397
تعداد بازدید: 361

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601