دوشنبه 16 تیر 1399

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

محققان برجسته ایرانی غیرمقیم با دانشگاه‌ها و مراکز علمی معتبر کشور همکاری‌ می‌کنند

دبیر کانون اندیشه و نوآوری سومین جشنواره ملی و کنگره بی‌المللی علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی از همکاری مداوم ایرانیان خارج از کشور در حوزه سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی با دانشگاه‌های معتبر ایران به دنبال برگزاری دو دوره جشنواره ملی علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ دکتر کاوه بقایی دبیر کانون اندیشه و نوآوری سومین جشنواره ملی و کنگره بین‌المللی علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی بیان کرد: این کانون وظیفه دارد تا ایرانیانی که در حوزه سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی در جای‌جای جهان فعالیت دارند شناسایی کند.

وی بیان کرد: این کانون با هدف حفظ ارتباطات علمی در حوزه پزشکی بازساختی بین دانشمندان ایرانی در سراسر جهان شکل گرفته است و تا کنون توانسته است بیش از 200 نفر از ایرانیان مقیم خارج فعال در در این حوزه از دانش را شناسایی کند.

بقایی توضیح داد: این کانون، ایرانیان فعال در حوزه سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی ساکن خارج از کشور را برای حضور، سخنرانی و انتقال دانش و فناوری در جریان سومین جشنواره ملی و کنگره بین‌المللی علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی که به همت ستاد توسعه علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی معاونت علمی برگزار می‌شود، به ایران دعوت می‌کند.

وی افزود: در طول این رویداد نیز تلاش می‌کنیم تا این افراد را با فضاهای تحقیقاتی- دانشگاهی ایران آشنا کنیم و پتانسیل‌های فعالیت های علمی آنان را به روسا و معاونین دانشگاه‌های معتبر کشور معرفی نماییم تا بتوانیم از ظرفیت های علمی اساتید خارج از کشور در حوزه پزشکی بازساختی در داخل استفاده کنیم. درنهایت، نیز بتوانیم در صورت تمایل آنان، طرح‌های مشترکی با دانشگاه های متبوعشان منعقد نماییم و زمینه تبادل دانشجو با خارج از کشور را فراهم آوریم.

دبیر کانون اندیشه و نوآوری سومین جشنواره ادامه داد: در جریان برگزاری جشنواره، نشست‌های مشترکی میان ایرانیان خارج از کشور و روسای دانشگاه‌ها و مسئولین ذیربط برگزار می‌شود تا ارتباط با این افراد بعد از جشنواره نیز همچنان حفظ شود.

بقایی با اشاره به این مسئله که 29 محقق ایرانی خارج از کشور در دومین دوره جشنواره حضور پیدا کردند، بیان کرد: بعد از پایان جشنواره گذشته 7 نفر از این افراد همکاری خود را با دانشگاه‌های مختلفی چون دانشگاه علوم پزشکی تهران، دانشگاه شهید بهشتی، مرکز تحقیقات بن یاخته و غیره حفظ کرده‌اند.

وی با بیان این نکته که این کانون تلاش دارد هرساله لیست ایرانیان خارج از کشور را بروزرسانی کند تا تنها از افرادی مشخص و واحد برای هر جشنواره دعوت به عمل نیاید، گفت: تا امروز 118 محقق ایرانی جدید از میان محققین حوزه علوم سلولهای بنیادی و پزشکی بازسختی ساکن خارج از کشور شناسایی شده‌اند که بر اساس رتبه علمی و تعداد مقالات چاپ شده این افراد در مجلات معتبر بین‌المللی به دعوت آنها برای سومین جشنواره اقدام کرده‌ایم.

دبیر کانون اندیشه و نوآوری سومین جشنواره سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی ادامه داد: تا امروز 10 نفر از این افراد به دعوت حضور در سومین جشنواره پاسخ مثبت داده‌اند و ما تا سقف 30 نفر به این دعوت این افراد ادامه خواهیم داد.

سومین جشنواره ملی و کنگره بین‌المللی علوم و فناوری سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی، 3 لغایت 10 آذرماه 1397، در محل سالن اجلاس سران و توسط ستاد توسعه علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، برگزار خواهد شد.

تاریخ انتشار : 1397/04/26
کد : 76371
تعداد بازدید: 746

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601