مستعدان‌برتر از کارخانه سیمان آبیک بازدید کردند

بازدید علمی و تخصصی سرآمدان و مستعدان‌برتر از کارخانه سیمان آبیک به برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ در ادامۀ برگزاری بازدیدهای تخصصی با هدف آشنایی اجتماع نخبگانی با دستاوردهای کشور، بازدید علمی و تخصصی سرآمدان و مستعدان‌برتر، از کارخانه سیمان آبیک به همت بنیاد ملی نخبگان برگزار شد.

در این بازدید، شرکت‌کنندگان از نزدیک با چالش‌ها، مشکلات و دستاوردهای این شرکت آشنا شدند و با حضور کارشناسان و ارائۀ توضیحات آنان، از خط تولید و دیگر بخش‌ها بازدید کردند.

 شرکت آبیک با برخورداری از نیروهای کارآمد و باتوجه به توان تحقیقاتی و آموزشی خود ، با اســـــتقرار سیستمهای نــــوین مدیریت و کنترل کیفیت بر مبنای استانداردهایISO 9001 ، ISO 14001، OHSAS 18001 و مدل سرآمدی EFQM گام‌های مهمی در جهت حفظ محیط‌زیست از جمله کاهش آلاینده‌های هوا از طریق بهینه‌سازی الکتروفیلترها و فیلترهای کیسه‌ای، بهینه‌سازی مصرف انرژی با طراحی و تولید سیمان‌های مخلوط، توسعه فضای سبز، کنترل نشتی‌ها و بازیافت تمامی ضایعات و جمع‌آوری و تصفیه فاضلاب در راستای رسالت توسعه پایدار برداشته است.

این مجموعه در سال ۱۳۴۸ تأسیس شد، واحد اول آن در سال ۱۳۵۲ با ظرفیت اسمی ۳۵۰۰ تن کلینکر در روز و واحد دوم با ظرفیت اسمی ۴۰۰۰ تن کلینکر در روز در سال ۱۳۵۸ به بهره برداری رسید. در نیمه دوم سال ۱۳۸۸ واحد اول با ظرفیت اسمی روزانه ۸۵۰۰ تن در روز بهینه سازی گردید. لذا این شرکت در حال حاضر با توان تحویل روزانه بیش از ۱۳۰۰۰ تن سیمان، در زمره بزرگترین کارخانجات سیمان کشور بشمار می‌آید.

شرکت سیمان آبیک به منظور برآورده کردن نیاز بازار و نیز افزایش توان تولید سیمان در منطقه و کشور و صادرات به کشورهای مختلف اقدام به بهینه‌سازی و ارتقاء تکنولوژی خط ۱ و ۲ کرده است. طرح افزایش ظرفیت خط ۱ به عنوان بزرگترین طرح افزایش ظرفیت سیمان در ایران و جهان از ظرفیت پایه ۳۵۰۰ تن در روز به ظرفیت نهایی ۸۵۰۰ تن در روز در نیمه دوم سال ۱۳۸۸ به بهره برداری رسید.

همچنین با اجرای فاز دوم بهینه‌سازی، این شرکت در آینده نزدیک با توان تولید ۱۶۵۰۰ تن در روز کلینکر و بیش از ۱۷۵۰۰ تن سیمان در روز، بزرگترین شرکت تولید سیمان در ایران و خاورمیانه خواهد بود.

 

 

تاریخ انتشار : 1397/04/20
کد : 76335
تعداد بازدید: 5046