پنج شنبه 2 اسفند 1397

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

رئیس بنیاد نخبگان کردستان:
بکارگیری توان نخبگانی، رکن اصلی امنیت پایدار و همه‌جانبه است

صادقی با اشاره به اینکه امنیت مقوله‌ای همه‌جانبه و جامع است، گفت: استفاده از ایده و فکر نخبگانی دستیابی به امنیت پایدار در همه ابعاد را در پی دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ نشست مشترک رئیس بنیاد نخبگان کردستان با رئیس دفتر تحقیقات کاربردی مرزبانی کردستان با هدف گسترش هم‌افزایی و تعامل بین‌دستگاهی برای رفع نیازها و چالش‌های موجود در منطقه، برگزار شد.

در این نشست، رحمت صادقی؛ رئیس بنیاد نخبگان استان کردستان با اشاره به ضرورت و اهمیت مرز و مسائل مربوط به آن، گفت: واژه امنیت دارای معانی و ابعاد گسترده‌ای است و صرفاً معنی امنیت فیزیکی را نمی‌رساند.

وی افزود: برای رسیدن به این امنیت باید تمامی ابعاد آن را مورد بررسی قرار داد و بدون استفاده از ایده و فکر نخبگانی به هیچ عنوان نمی‌توان به امنیت پایدار رسید.

صادقی ادامه داد: از آنجایی که بسیاری از نقاط مرزی استان کردستان مناطقی صعب‌العبور و به‌ویژه در فصل زمستان به دلیل بارش شدید برف غیرقابل دسترسی است؛ استفاده از فکر نخبگانی برای تأمین انرژی و سایر نیازهای پایگاه‌ها و برجک‌های مرزی ضروری است.

رئیس بنیاد نخبگان کردستان اظهار داشت: امنیت ضروری‌ترین و بنیادی‌ترین نیاز هر جامعه است و بدون آن اساساً فکر کردن به توسعه و رفاه بی‌معنی است. بر همین اساس بنیاد نخبگان استان نیز خود را موظف به زمینه‌سازی برای تزریق توان نخبگانی به این عرصۀ خاص می‌داند. ایجاد کارگروه‌های تخصصی بنا به نیازهای موجود می‌تواند تا حد بسیاری راه‌گشای مشکلات موجود باشد.

وی برگزاری برنامه‌های بازدید تخصصی نخبگان و مستعدان‌برتر از منطق مرزی استان را یکی دیگر از راه‌های شناسایی و بررسی مشکلات و چالش‌های موجود برشمرد و تصریح کرد: این اقدام ضمن اینکه اجتماع نخبگانی را از مسائل موجود آگاه می‌کند، سبب تمرکز بیشتر آنان برای حل مشکلات خواهد شد.

سرهنگ کامران ترانه؛ رئیس دفتر تحقیقات کاربردی فرماندهی مرزبانی کردستان نیز در این نشست با اشاره به رویکرد جهادمحوری و استفاده از ظرفیت نخبگان در این مرکز، گفت: توان نخبگان بومی می‌تواند نیازهای موجود را به بهترین شکل رفع کند.

وی با تأکید بر اینکه امنیت، بحث پایه و اساس توسعه در تمامی زمینه‌ها است، خاطرنشان کرد: امنیت مقوله‌ای همه‌جانبه است که شامل عرصه‌های مختلفی چون اقتصادی، اجتماعی، سیاسی می‌شود. علاوه بر آن باید دانست اعتبار و توانمندی و اقتدار هر کشوری بستگی به مرز آن کشور دارد.

وی در پایان از ایجاد کارگروه‌های تخصصی با محوریت مرزبانی و امنیت در بنیاد نخبگان استان کردستان، استقبال و اعلام کرد: دفتر تحقیقات کاربردی فرماندهی مرزبانی کردستان آمادگی هرگونه همکاری با کارگروه‌های تخصصی را دارد.

 

تاریخ انتشار : 1397/04/20
کد : 76334
تعداد بازدید: 299

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601