پنج شنبه 2 اسفند 1397

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

با هدف ایجاد فرصت‌های کارآفرینی محلی/
رویداد «هم‌نت برکت» برگزار می‌شود

رویداد کارآفرینی محلی هم‌نت برکت با محوریت مساجد محلی برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ مسجد از آغاز، نه‌تنها محل عبادت و ذکر و تجمع مؤمنان در ساعات خاص، بلکه جایگاه قضاوت و دادرسی و ستاد مردمی برای رفع مشکلات مردم نیز بوده است.

مساجد در روزهای سخت این کشور، مأمن مردم و محل سازماندهی کمک‌های جدی و چشمگیر به جنگ بوده‌اند. «مساجد سنگر هستند، سنگرها را پُر کنید»؛ این جمله را بارها و بارها شنیده‌‍ایم اما امروزکه جنگ، جنگ اقتصادی است، نقش مساجد نیاز به باز تعریف دارد تا نیروهای فعال در مساجد، از آن پایگاه مردمی مستحکمی برای اشتغال و کارآفرینی جوانان بسازند.

هم‌نت برکت، رویداد کارآفرینی محلی با محوریت مساجد است. رویدادی که قرار است تهدیدها را تبدیل به فرصت‌های جدید کند و یا با نیروی فکر و توان تحصیکرده‎‌های رشته‌های مختلف، از فرصت‌های موجود در یک منطقه کسب‌و‌کارهای نو راه بیندازد.

زیست‌بوم محلی منحصر به فرد منطقه رهنان و وجود افراد خلاق و دارای مهارت در صنعت چوب و مصنوعات چوبی، در کنار کارگاه‌های تولیدی و زمین‌های کشاورزی و برج‌های کبوترخانه در این منطقه، فرصت های زیاد کارآفرینی را ایجاد کرده است.

مدیریت مشاغل خانگی؛ شبکه فروش محصولات سالم؛ صندوق تأمین مالی (جمع‌سپاری مسجدی)؛ ارائه آموزشی رسمی و غیررسمی (مدرسه در مسجد) و کارگاه‌های آموزشی؛ برند کسبه امین محله؛ کلاس‌های مادر و کودک و مهدکودک (برنامه‌های ویژه کودکان) و خانه خلاقیت کودک؛ پاتوق فرهنگی و کتاب دارالشفا و مرکز فروش محصولات دارویی طب‌سنتی؛ بازارچه‌های دوره‌ای و فصلی فروش محصولات بومی و محلی؛ کسب‌و‌کارهای مناسب خرده زمین‌های کشاورزی مجاور شهر؛ نان محلی رهنان؛کسب‌وکارهای مبتنی بر حاشیه شهر(طبیعت دست نخورده و بدور از فضای شهری و سالم)؛ کسب‌وکارهای مبتنی بر ضایعات (چوب- میوه-پارچه رویه مبل) و کارآفرینی پیرامون جمع‌سپاری تولید (تعاونی‌های تولید محلی)، محورهای اصلی این رویداد هستند.

لازم به ذکر است، هم‌نت برکت با مشارکت مردم منطقه رهنان و براساس مزیت‌های اقتصادی آن از 27 تا 29 تیرماه برگزار می‌شود.

تاریخ انتشار : 1397/04/20
کد : 76332
تعداد بازدید: 391

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601