در نشست هم‌اندیشی مستعدان‌برتر تهرانی مطرح شد:
لزوم آشنایی بیشتر اجتماع نخبگانی با مقررات و تسهیلات بنیاد ملی نخبگان

رئیس بنیاد نخبگان استان تهران با اشاره به برگزاری دوره‌های آموزشی آیین‌نامه‌های بنیاد ملی نخبگان در دانشگاه‌ها، بر لزوم آشنایی بیشتر اجتماع نخبگانی با مقررات و تسهیلات اعطایی تأکید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ در راستای افزایش تعامل و همکاری بیشتر اجتماع نخبگانی و زمینه‌سازی برای آگاهی از نظرت و دیدگاه‌های آنان و زمینه‌سازی برای پیاده‌سازی آنها، نشست هم‌اندیشی مستعدان‌برتر استان تهران با حضور رئیس بنیاد نخبگان استان برگزار شد.

در این نشست، علیرضا زراسوندی؛ رئیس بنیاد نخبگان استان تهران با اشاره به برگزاری دوره‌های آموزشی آیین‌نامه‌های بنیاد ملی نخبگان در دانشگاه‌ها، بر لزوم آشنایی بیشتر اجتماع نخبگانی با مقررات و تسهیلات اعطایی تأکید کرد.

وی با اشاره به مسئله اشتغال نخبگان، افزود: با توجه به نقش برنامه‌ریزی و رسالت بنیاد ملی نخبگان، این بنیاد نمی‌تواند مستقلاً در حوزه اشتغال مستعدان‌برتر ورود کند.

زراسوندی از همکاری بیشتر مستعدان‌برتر با بنیاد نخبگان استان استقبال کرد و این مهم را راهی برای بهبود ارتباط دوطرفه دانست.

لازم به ذکر است، در ابتدای این نشست، مستعدان‌برتر مسائل و نقطه‌نظرات خود را درخصوص مسائل اقتصادی و معیشتی نخبگان و هویت‌بخشی به اجتماعات نخبگانی، طرح تشکیل کانون‌های تخصصی نخبگانی، مشکلات تسهیلات فرصت مطالعاتی، بکارگیری توانمندی‌های مستعدان‌برتر در حل مسائل مهم کشوری، ایجاد فضای مناسب جهت جلوگیری از مهاجرت نخبگان، پرداختن به مسائل آیین‌نامه‌های بنیاد و شفاف‌سازی امتیازدهی در بحث جوایز تحصیلی، اهتمام به مساله اشتغال و جذب مستعدین برتر در دستگاه‌های اجرایی، توجه به طرح ها و ایده‌ها و ارتباط با کارآفرینان برتر کشورئ را بیان کردند.

 

تاریخ انتشار : 1397/04/16
کد : 76311
تعداد بازدید: 1345