پنج شنبه 8 اسفند 1398

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

شرکت‌های دانش‌بنیان آب،خاک و محیط زیستی به‌طور جدی حمایت می‌شود

دبیر ستاد توسعه فناوری‌های آب، خشکسالی، فرسایش و محیط‌زیست معاونت علمی اعلام کرد: از شرکت‌های دانش‌بنیان در زمینه‌های فعالیت این ستاد به‌طور جدی حمایت می‌کنیم، چراکه این شرکت‌ها موتور محرکه برای انتقال فناوری از دانشگاه‌ها هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ نادرقلی ابراهیمی دبیر ستاد توسعه فناوری‌های آب، خشکسالی، فرسایش و محیط‌زیست معاونت علمی درراستای شرکت‌های دانش‌بنیان این حوزه گفت: حدود سه هزار شرکت دانش‌بنیان در کشور فعالیت دارند که تنها 50 شرکت در حوزه، آب، کشاورزی و خشکسالی هستند. تعداد این شرکت‌ها از این نظر مهم است که باید به این بخش بیشتر توجه کرد. چون افرادی که در این حوزه دارای ایده‌اند در حوزه‌های علمی مشغول به فعالیت هستند.

وی افزود: باید بتوان افراد ایده‌پرداز را به فعالیت در قالب شرکت‌های دانش‌بنیان ترغیب کرد. به این صورت می‌توان از فرصت‌هایی که قانون در نظر دارد استفاده کرده و مشکلی از مشکلات کشور حل کنیم.

به گفته ابراهیمی، ستاد توسعه فناوری‌های آب، خشکسالی، فرسایش و محیط‌زیست معاونت علمی در برنامه خود دارد تا به‌شدت از شرکت‌های دانش‌بنیان این حوزه حمایت کند. چراکه موتور محرکه برای انتقال فناوری با دانشگاه‌ها مراکز پژوهشی همین شرکت‌ها هستند.

وی همچنین طرح دیگر این ستاد را هدایت پایان‌نامه‌های مقاطع ارشد و دکترا برای برطرف کردن نیازهای فناورانه این عرصه عنوان کرد و گفت: دانشجویان باید حتماً پایان‌نامه و رساله خود را باکیفیت انجام داده و نمره قابل‌قبول دریافت کنند. پس اگر موضوع موردنظر و وقتی‌که صرف می‌کنند در جهت رفع نیازهای فناورانه توسعه فناوری‌های آب، خشکسالی، فرسایش و محیط‌زیست باشد می‌توان نتیجه چندجانبه دریافت کرد. 

دبیر ستاد توسعه فناوری‌های آب، خشکسالی، فرسایش و محیط‌زیست معاونت علمی این نتایج چندجانبه را به این صورت بیان کرد: نخست، نیاز فناوری کشور رفع می‌شود. دوم، دانشجو در راستای نیاز کشور وقت، انرژی و امکانات را صرف می‌کند. نکته سوم نیز این است که ارتباطی میان دانشگاه، فناوری و بخش اجرایی ایجاد خواهد شد.

وی ادامه داد: از این طریق حتی زمینه‌های اشتغال دانشجو نیز فراهم خواهد شد. دانشجو با دست‌یابی به فناوری می‌تواند شرکت دانش‌بنیان تأسیس کند، در پارک‌ها و مراکز رشد مستقرشده و همچنین با دستگاه‌های اجرایی که این فناوری را در آن راستا ایجاد کرده است متصل شود.

تاریخ انتشار : 1397/04/11
کد : 76285
تعداد بازدید: 476

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601