با حمایت ستاد فرهنگ‌سازی اقتصاد دانش‌بنیان معاونت علمی/
14 شتابدهنده توسعه کسب و کارهای نوپا را حمایت می‌کند

14 شتابدهنده و مرکز حامی توسعه کسب و کار در فراخوان نوپاهای فناوری‌های همگرا حضور دارند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان، هدف از انتشار این فراخوان شناسایی استارت آپ‌های حوزه فناوری‌های همگرا و اتصال آن‌ها به مراکز حامی توسعه کسب و کار و شتابدهنده‌ها است، این رویداد فرصت بسیار مناسبی برای کارآفرینان، پژوهشگران و افراد علاقه مند برای راه اندازی کسب و کارهای نوپا ایجاد کرده است تا با ثبت نام در آن و ارسال طرح‌های نوآورانه و فناورانه خود بتوانند شانس خود را برای جذب سرمایه گذار و راه اندازی استارت آپ خود امتحان کنند.محورهای علمی که گروه‌های فناور می‌توانند در آن حوزه‌ها طرح‌های خود را ارسال کنند مبتنی برگرفته از نیاز این مراکز است.

با توجه به فعالیت تخصصی مراکز شتابدهی و حامی توسعه کسب و کار در حوزه‌های مشخص و خدمات متفاوتی که آن‌ها به استارت آپ‌ها عرضه می‌کنند این امکان در فراخوان ایجاد شده است که پس از بررسی طرح‌های ارسالی از سوی گروه‌های فناور، در صورت تأیید طرح‌ها در داوری‌های اولیه، امکان انتخاب و اولویت بندی در ارائه به سرمایه گذاران به خود آن‌ها سپرده شود. به منظور انتخاب هوشمندانه‌تر استارت آپ‌ها اطلاعات کاملی از نحوه سرمایه گذاری، فرآیند شتابدهی، خدمات قابل ارائه و . . . از حامیان به گروه‌های فناور داده می‌شود تا با شناخت بیشتر بتواند انتخاب و الویت بندی بهتری را در بین آن‌ها داشته باشد.

از جمله شتابدهنده‌ها و مراکز حامی توسعه کسب و کاری که در این فراخوان حضور دارند می‌تواند به شتابدهنده شزان، سیمرغ، پرسیس ژن، نوپایار، دیموند، جهش و مراکزی مانند مرکز نوآوری های وب، فرشتگان سرمایه گذاری کارایا، گروه آشنا، باشگاه کارآفرینی تیوان، صندوق پرشین دارو البرز، مرکز پیشران فناوری‌های راهبردی و تحقیقات توسعه‌ای و شرکت حرکت اول اشاره کرد.

زمان ثبت نام و ارسال طرح در این فراخوان تا پایان مرداد ماه سال جاری است و علاقه مندان جهت اطلاع بیشتر می‌توانند به آدرس وبسایت https://nbic.ir/nopa مراجعه کنند.

تاریخ انتشار : 1397/04/09
کد : 76269
تعداد بازدید: 1118