در نشست هم‌اندیشی مخترعان و مبتکران‌برتر خوزستان مطرح شد
مخترعان اطلاعات خود از آئین‌نامه‌های بنیاد ملی نخبگان افزایش دهند

رئیس بنیاد نخبگان استان خوزستان، با اشاره به ضرورت حمایت از اختراع در مسیر تجاری‌سازی، گفت: مخترعان و مبتکران باید اطلاعات خود را از آئین‌نامه‌های بنیاد ملی نخبگان افزایش دهند تا بتوانند با انطباق بیشتر فعالیت‌های خود با مفاد این آئین‌نامه‌ها، از تسهیلات اعطایی حداکثر استفاده کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌‎رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ در راستای ایجاد شبکۀ نخبگانی و همچنین آگاهی از پیشرفت‌ها و دستاوردهای علمی، نشست هم‌اندیشی مخترعان و مبتکران استان خوزستان با محوریت تجاری‌سازی ایده‌ها و اختراعات، در محل بنیاد نخبگان استان برگزار شد.

در این نشست، صابری؛ رئیس بنیاد نخبگان استان خوزستان با اشاره به رویکردهای دولت در راستای بهبود فضای کسب‌وکار با نگرش اقتصاد دانش‌بنیان، گفت: دستگاه‌های اجرایی و نهادهای حمایتی باید ظرفیت خود را برای تجاری‌سازی حداکثری طرح‌ها و ایده‌های مخترعان، مبتکران و صاحبان‌ایده به‌کار گیرند.

وی با اشاره به ضرورت حمایت از اختراع در مسیر تجاری‌سازی، افزود: مخترعان و مبتکران باید اطلاعات خود را از آئین‌نامه‌های بنیاد ملی نخبگان افزایش دهند تا بتوانند با انطباق بیشتر فعالیت‌های خود با مفاد این آئین‌نامه‌ها، از تسهیلات اعطایی حداکثر استفاده کنند.

صابری با تاکید بر لزوم توسعۀ همکاری و تعامل بین‌بخشی و همکاری و هماهنگی پارک علم‌وفناوری و مراکز رشد دانشگاهی با بنیاد نخبگان استان، شکوفایی اقتصاد دانش‌بنیان و بهبود فضای کسب‌وکار را هدف مشترک آنها دانست.

رئیس بنیاد نخبگان خوزستان همچنین آئین‌نامه پشتیبانی از مخترعان‌برگزیده را تشریح کرد و ضمن بیان روند ارزیابی اختراعات در جشنواره‌های رویش، از اعلام آمادگی این بنیاد برای برگزاری دوره های مالکیت فکری جهت ثبت اختراع خبر داد.

در ادامه این مراسم، مخترعان و صاحبان‌ایده به بیان دیدگاه‌ها، مسائل و مشکلات خود پرداخته و پیشنهاداتی جهت بهبود فضای کارآفرینی و تجاری‌سازی محصولات ارائه کردند.

همچنین وضعیت شرکت‌های دانش‌بنیان در استان، نحوه حمایت از واحدهای فناور و طرح‌ها و ایده‌ها، لزوم توجه به قوانین تجاری‌سازی، ارتباط صنعت با دانشگاه وکاهش بروکراسی اداری جهت تعامل با دستگاههای مختلف اجرایی، توجه به بازار هدف و نیازهای مشتریان بحث و بررسی شد.

 

تاریخ انتشار : 1397/04/02
کد : 76226
تعداد بازدید: 1037