رئیس بنیاد نخبگان خراسان‌شمالی مطرح کرد:
لزوم بهینه‌شدن اثرگذاری دانشگاه در جامعۀ بومی

قاسمی‌فرد توجه ویژه اعضای هیئت‌علمی به مقوله کارآفرینی و شرکت‌های دانش‌بنیان را امری ضروری برای توسعۀ پایدار اقتصادی و بهینه‌شدن اثرگذاری دانشگاه در جامعۀ بومی برشمرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ در راستای تبیین سیاست‌ها و مقررات بنیاد ملی نخبگان و آشنایی بیشتر اعضای هیئت‌علمی دانشگاه‌ها با ضوابط و آیین‌نامه‌های بنیاد ملی نخبگان و چگونگی شناسایی مستعدان‌برتر و انواع تسهیلات ارائه شده به آنان، اولین کارگاه آشنایی با مقررات بنیاد ملی نخبگان، با حضور اعضای هیئت‌‎علمی دانشگاه پیام‌نور و به همت بنیاد نخبگان خراسان‌شمالی برگزار شد.

در این کارگاه، مهدی قاسمی‌فرد؛ رئیس بنیاد نخبگان استان، ابتدا به بیان نحوه و رسالت شکل‌گیری بنیاد ملی نخبگان و بنیادهای استانی و اهداف آنان پرداخت و سپس آیین‌نامه‌های بنیاد همچون شهید کاظمی آشتیانی، اساتید شامخ، شهید چمران و تسهیلات فرهنگی، تشریح کرد.

قاسمی‌فرد در بخشی از صحبت‌های خود توجه ویژه اعضای هیئت‌علمی به مقوله کارآفرینی و شرکت‌های دانش‌بنیان را امری ضروری برای توسعۀ پایدار اقتصادی و بهینه‌شدن اثرگذاری دانشگاه در جامعۀ بومی برشمرد و تأکید کرد: اساتید دانشگاهی باید بیش از گذشته برای توسعه و گسترش شرکت‌های دانش‌بنیان تلاش و دانشجویان و دانش‌آموختگان را نیز به این مسیر هدایت کنند.

لازم به ذکر است، در پایان این نشست، جلسۀ پرسش و پاسخ با محوریت تسهیلات اعطایی بنیاد ملی نخبگان برگزار شد.

 

تاریخ انتشار : 1397/04/02
کد : 76223
تعداد بازدید: 845