به منظور معرفی شعرا و ادیبان چهارمحال‌ و بختیاری/
کتاب «ازچکادهای بام ایران» چاپ می‌شود

کتاب مشاهیر و مفاخر استان چهارمحال‌وبختیاری تحت عنوان «ازچکادهای بام ایران» چاپ می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ در راستای اصل معرفی و الگوسازی از نخبگان و مفاخر بومی و با تأکید بر پاسداشت نخبگی و خدمات ارزنده و بی‌بدیل به جامعۀ بومی، جلسه بررسی و نهایی‌سازی کتاب مشاهیر و مفاخر استان چهارمحال‌وبختیاری با حضور رییس بنیاد نخبگان استان، رییس سازمان فرهنک و ارشاد اسلامی چهارمحال‌وبختیاری و اعضاء انجمن آثار و مفاخر فرهنگی برگزار شد.

در این نشست، مجتبی بنیادیان؛ رییس بنیاد نخبگان استان چهارمحال‌وبختیاری از چاپ کتاب مشاهیر و مفاخراستان تحت عنوان «ازچکادهای بام ایران» به همت بنیاد نخبگان چهارمحال‌وبختیاری و با همکاری سازمان فرهنگ و ارشاد اسلامی و انجمن آثار و مفاخر فرهنگی، خبر داد و گفت: استان چهارمحال‌و‌بختیاری دارای مفاخر و چهره‌های ماندگار فراوانی در حوزه‌های مختلف به ویژه شعر و ادبیات فارسی است که ثبت آنان علاه بر ماندگاری، منجر به ایجاد فضای مناسب فرهنگی در جامعه می‌شود.

وی توجه به سرمایۀ معنوی مفاخر و مشاهیر فرهنگی را یکی از شاخصه‌های توسعه‌یافتگی دانست و ادامه داد: چاپ کتاب مفاخر استان می‌تواند در معرفی هرچه بیشتر ادبای استان چهارمحال‌و‌بختیاری و توسعه فرهنگ آن نقش بسزایی داشته باشد.

 بنیادیان در ادامه یادآور شد: ضرورت دارد آثار مشاهیر و مفاخر استان به رشته تحریر در آورده شود تا نسل آینده بتوانند در قالب کتابی ارزشمند از آن بهره بگیرند.

در ادامه، جواد کارگران؛ رییس فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن تشکر و قدردانی از گردآوردگان کتاب مشاهیر و مخاخر چهارمحال‌وبختیاری، گفت: این کتاب می‌تواند به عنوان اثی ارزشمند در اختیار جامعۀ بومی قرار بگیرد.

لازم به ذکر است، کتاب ازچکادهای بام ایران به معرفی شاخص‌ترین شعرا و ادیبان استان چهارمحال‌وبختیاری پرداخته است.

 

 

تاریخ انتشار : 1397/03/30
کد : 76213
تعداد بازدید: 998