رئیس بنیاد نخبگان استان اردبیل:
مهارت‌آموزی از اصول موفقیت در فناوری‌های نوین است

بازدید از آزمایشگاه و فعالیتهای علمی و فرهنگی مدارس رزمندگان با هدف توسعۀ فعالیت‌های مهارتی دانش‌آموزی برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ آموزش، اساس توسعه فرهنگی و اجتماعی و اقتصادی هر جامعه بشری است و محوریت این بخش بر عهده سیستم آموزشی کشور از آموزش‌و‌پرورش تا آموزش‌عالی و سازمان‌های فنی و مهارتی است. در ایران نیز تعلیم و تعلم جزو رکن‌های اساسی و حق مسلم شهروندی محسوب می‌شود.

سیستم آموزشی قدرتمند، شهروند فعال و توانمند را وارد جامعه خواهد کرد و این توانمندی‌ها شامل ابعاد مختلفی از قبیل توانمندی علمی، مهارتی، اجتماعی و فرهنگی خواهد بود.

در همین راستا، بازدید از آزمایشگاه و فعالیتهای علمی و فرهنگی مدارس رزمندگان با هدف توسعۀ فعالیت‌های مهارتی دانش‌آموزی به همت بنیاد نخبگان استان اردبیل برگزار شد.

در این برنامه، ضمن انجام بازدید از مدارس رزمندگان، امکانات و فعالیت‌های علمی و آموزشی و فرهنگی آن، گزارشی از فعالیت‌ها توسط مدیر و مسؤولان این مراکز ارائه و در ادامه نیز نشست هم‌اندیشی برگزار شد.

حسین شایقی؛ رئیس بنیاد نخبگان استان ادربیل در این نشست ضمن اشاره به اهمیت بخش دانش‌آموزی، به برخی از فعالیت‌های انجام‌شده در حوزۀ نخبگانی و در بخش دانش‌آموزی اشاره کرد و گفت: امروزه اهمیت مهارت‌آموزی نه‌تنها کمتر از آموزش تئوری مطالب نیست بلکه با حضور فناوری‌های نوین از جمله IT، بسیار مهم و از سوی دیگر از لحاظ اجتماعی و فرهنگی و اشتغال‌زایی و اقتصاد نیز اهمیت بالاتری به خود گرفته است.

 

تاریخ انتشار : 1397/03/29
کد : 76205
تعداد بازدید: 903