رئیس بنیاد نخبگان فارس:
جوان نو ارزش‌آفرین شاکله اصلی اکوسیستم کارآفرینی است

نشست مشترک نمایندۀ ولی‌فقیه در فارس با رئیس بنیاد نخبگان استان برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ در ادامۀ برگزاری نشست‌های دوجانبه با هدف افزایش هم‌افزایی دستگاه‌هایی درون‌استانی و مشارکت عمومی در ترویج فرهنگ نخبگانی و حمایت از مستعدان‌برتر، رئیس بنیاد نخبگان استان فارس با نمایندۀ ولی‌فقیه در استان دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این دیدار، حبیب شریف؛ رئیس بنیاد نخبگان فارس با اشاره به لزوم نهادینه‌شدن فرهنگ اقتصاد دانش‌بنیان در جامعه، گفت: اقتصاد دانش‌بنیان توسط جوانان نو ارزش‌آفرین که شاکله اصلی اکوسیستم کارآفرینی هستند، شکل می‌گیرد.

وی افزود: راه‌اندازی کسب‌و‌کارهای نوپا و ایجاد شرکت‌های دانش‌بنیان و همچنین مراکز رشد نقش بسزایی در  حمایت از جوانان خلاق، ایده‌پرداز و نو ارزش‌آفرین دارد. در این بین البته نباید از ظرفیت‌های موجود در جامعۀ خیّران نیز غافل شد.

شریف ادامه داد: خوشبختانه ارکان سیستم کارآفرینی در استان فارس به سرعت در حال شکل‌گیری است و تشکیل این زیست‌بوم، ضامن شکل‌گیری اقتصاد دانش‌بنیان است که توسط جوانان خلاق، ایده‌‎پرداز و خوش‌فکر انجام می‌شود.

رئیس بنیاد نخبگان استان فارس ایجاد محیط مفرح، با نشاط، امیدوارکننده، جذاب و با امکانات مناسب در جهت حمایت از این جوانان را گام‌های مؤثری در توسعۀ فضای نخبگانی دانست.

لازم به ذکر است، در این دیدار رؤسای دانشگاه‌ها و مارکز علمی-تحقیقاتی استان نیز حضور داشتند.

 

تاریخ انتشار : 1397/03/29
کد : 76202
تعداد بازدید: 1144