رئیس دانشگاه یاسوج:
توانمندسازی دانشجویان برتر، از مهمترین زمینه‌های همکاری با بنیادهای نخبگان استانی است

نشست مشترک بنیاد نخبگان استان‌های فارس و کهگیلویه‌و‌بویراحمد با رییس دانشگاه یاسوج برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ نشست مشترک بنیاد نخبگان استان‌های فارس و کهگیلویه‌و‌بویراحمد با رییس دانشگاه یاسوج با هدف گسترش تعاملات و همکاری مشترک بین بنیادهای استانی و دانشگاه‌ها در سطوح مختلف استانی و منطقه‌ای برگزار شد.

در این نشست، حبیب شریف؛ رئیس بنیاد نخبگان استان فارس همکاری دانشگاه‌ها و بنیادهای نخبگان پهنه جنوب را برای تقویت خدمات و فعالیت‌های دانشگاه‌ها و بنیادها در مسیر توسعۀ منطقه‌ای مؤثر دانست و گفت: بنیادهای نخبگان فارس و کهگیلویه‌وبویراحمد از همه ظرفیت‌های موجود برای مشارکت در فعالیت‌های نخبگانی استفاده می‌کنند.

وی با اشاره به تجربیات و دستاوردهای بنیاد نخبگان فارس، شبکه‌سازی نخبگانی را دستاورد مهم این بنیاد دانست و افزود: این موفقیت حاصل بهره‌گیری از ظرفیت‌های موجود در استان و مشارکت نهادهای دانشگاهی و اجرایی استانی است.

اکوانی؛ رئیس بنیاد نخبگان استان کهگیلویه‌وبویراحمد نیز با اشاره به لزوم توسعۀ همکاری بنیاد نخبگان و دانشگاه یاسوج، از انعقاد تفاهم‌نامه همکاری با دانشگاه یاسوج در آینده نزدیک خبر داد.

وی با گسترده توصیف کردن زمینه‌های همکاری دانشگاه‌های استان با بنیادهای نخبگان و بر لزوم تعریف پروژه‌ها و برنامه‌های مشترک تأکید کرد.

 در ادامه این نشست، عریان؛ رئیس دانشگاه یاسوج از آمادگی این دانشگاه برای همکاری و تعامل با بنیادهای نخبگان استانی خبر داد و گفت: توسعه دوره پسا دکتری، ترغیب اساتید به سمت کارآفرینی در حوزه تخصصی و توانمندسازی دانشجویان استعداد برتر، از مهمترین زمینه‌های همکاری دوجانبه است.

وی افزود: دعوت از اساتید، متخصصان و کارآفرینان غیرمقیم موجب انتقال دانش، تجربه و ایده‌های فناورانه در تخصص‌های مختلف به اساتید و دانشجویان می‌شود که این موضوع، همکاری بنیاد نخبگان جهت تحقق این موضوع را می‌طلبد.

رئیس دانشگاه یاسوج در پایان تصریح کرد: امید است در آینده‌ای نزدیک دایرۀ نخبگانی استان افزایش یابد و تعداد مشمولان آئین‌نامه‌‌‌‌‌های بنیاد ملی نخبگان افزایش یابد تا استان از لحاظ حضور نیروی‌انسانی متخصص و متعهد به جایگاه مطلوب برسد.

 

تاریخ انتشار : 1397/03/23
کد : 76177
تعداد بازدید: 1017