نمایندۀ ولی‌فقیه در چهارمحال‌وبختیاری:
مطالبه‌گری؛ از اصول تأثیرگذاری نخبگان در جامعه است

حجت‌الااسلام‌والمسلمین نکونام گفت: اجتماع نخبگانی باید مطالبه‌گر باشد و این یک اصل برای تأثیرگذاری است اما باید دانست پیش از این، اجتماع نخبگانی باید از خود مطالبه کند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ در راستای افزایش تعامل و هم‌‎افزایی بین اجتماع نخبگانی و زمینه‌سازی برای ایجاد شبکه نخبگانی، نشست هم‌اندیشی مستعدان‌برتر و مخترعان‌برگزیده با نمایندۀ ولی‌فقیه در چهارمحال‌وبختیاری با حضور جمعی از سرآمدان، محققان و دانشگاهیان بومی برگزار شد.

در این مراسم، حجت‌الااسلام‌والمسلمین محمدعلی نکونام؛ نمایندۀ ولی‌فقیه در چهارمحال‌وبختیاری با تأکید بر اهمیت برگزاری مستمر نشست‌های نخبگانی، گفت: اگر این نشست‌ها با کمّیت و کیفیت بالا شکل بگیرد، مسائل و مشکلات و راه‌حل‌های مربوطه مطرح خواهد شد و  اثرات خوبی برای پیشرفت‌پایدار منطقه‌ای در پی خواهد داشت.

وی بر لزوم تشکیل هسته‌های نخبگانی و پژوهشی تأکید کرد و افزود: اجتماع نخبگانی باید مطالبه‌گر باشد و این یک اصل برای تأثیرگذاری است اما باید دانست پیش از این، اجتماع نخبگانی باید از خود مطالبه کند.

امام‌جمعه شهرکرد تصریح کرد: نخبگان و دانشگاهیان همواره در قبال جامعه خود مسئول هستند و باید در راستای پیشرفت و توسعۀ جامعه تمام توان خود را بکار گیرند گرچه در این مسیر مسؤولان نیز باید هرگونه حمایتی از این افراد داشته باشند.

نمایندۀ ولی‌فقیه در چهارمحال‌وبختیاری با اشاره به لزوم پرهیز از مدرک‌گرایی، خاطرنشان کرد: بزرگترین خلأ جامعه امروز عدم تربیت نیروی‌انسانی کارآمد در جامعه است.

تاریخ انتشار : 1397/03/23
کد : 76175
تعداد بازدید: 1250